Bugun...


Mustafa Küpeli - Serhat Gündem


Facebookta Paylaş

SERHAT GÜNDEM
Tarih: 09-11-2016 06:37:00 Güncelleme: 09-11-2016 06:37:00


3-6 Kasım tarihinde yapılacak KAISİAD ve Kars Ardahan Iğdır Derneklerinin organize ettiği İstanbul 1. Kars Ardahan Iğdır Tanıtım Günleri, İstanbul’da yaşayan 20 milyon insan için büyük bir fırsat olacaktır.

“Güneşin İlk Doğduğu Topraklar-Serhat İlleri Tanıtım Günleri” temasıyla düzenlenmesi planlanan tanıtım günleri aynı zamanda bölge halkını buluşturmak, tanıştırmak, kaynaştırmak için de fırsattır. Bu fırsatları iyi değerlendirmemiz gerekiyor.

 “Kars, Ardahan, Iğdır (Serhat)illerinin kültür, tarihin, yemek ve turizm değerlerinin kapsamlı bir şekilde tanıtılacağı Birlik ve beraberlik vurgusu yapılacak 1. İstanbul "Kars- Ardahan-Iğdır Tanıtım Günleri" bütün hemşerilerimizin dikkatini çekmeli ve katlım noktasında duyarlı olunmalı.

Aylardır çalışması yürütülen, tanıtım günlerine, diğer illerden de katılım bekleniyor. KAISİAD ve Kars Ardahan Iğdır Dernekleri 1. Kars Ardahan Iğdır Tanıtım Günlerine katılımı artırmak adına İstanbul’un yanı sıra diğer illerde ziyaretler gerçekleştirerek siyasetçi, bürokrat ve iş adamlarını davet etti. Yanı sıra metropollerde broşür bastırarak dağıttı. Sadece katılımcıların gezip görmesi değil aynı zamanda Bölge il ve ilçelerinin kültürlerinin de sergilenmesine imkan sunan KAI Tanıtım Günleri aynı zamanda işletmelere de ürünlerini layıkıyla tanıtma imkanı veriyor. Ama burada bölgeye ait olmayan ve bölgenin organik ürünlerine, kalitesine gölge düşürecek haksiz kazanç peşinde koşan işletmelere ve kişilere kesinlikle izin verilmemeli.  

Kars Ardahan Iğdır’ın kültür, inanç, kış turizmi, yayla turizmi gibi tüm değerleri ile tanıtılmasının üç il için son derece önemli olduğu bu tanıtım günlerinde İş dünyası da statların açıp kendilerini hemşerilerine tanıtırsa hemşehriler arasında alışverişin başlayacağı bir süreci başlatır, her yönüyle ekonomik dayanışmayı başlatırız diye düşünüyorum.

Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezinde yapılacak olan dev buluşmada, Güneşin ilk doğduğu Serhat illeri Kars, Ardahan ve Iğdır’ın marka değeri, Çok dille kardeş şehrimizin doğal güzellikleri, inanç, kültür, manevi değerleri her yönüyle tanıtılacak. Tanıtım günlerine bütün hemşehrilerimiz tam destek sunup alanı doldurursa güçlü bir Kars Ardahan Iğdır Lobisinin ayak sesleri yükselecektir.

Turizm işletmeleri başta olmak üzere STK’lar, Kurum ve kuruluşlar tanıtım günlerinde vermiş olduğu hizmetleri ürünleri tanıtma imkanı bulurken, işletmelerde hem bölgenin öne çıkan lezzetlerini tattırma hem de bunu kazanca çevirme imkanını elde etmiş olacaklar.

Bölge insanı ve Türkiye, Kars Ardahan Iğdır potansiyelinin kısa vadede göçü engelleye bileceği, orta ve uzun vadede tersine göçü tetikleye bileceğini görmesi gerekiyor. Bu da Tanıtım günlerinde paneller ve söyleşilerle gerçekleştirilecek. İlk defa bu kadar kapsamlı ve anlamlı bir etkinlik organize edildi. Katılımın yüksekliği ulusal medyanın da yönünü tanıtım günlerine çekecektir. Bu şekilde 75 milyona da hitap etmiş olacağız. Tanıtım olmadan mesafe kat edemeyeceğimiz aşikardır.     

İlk olma  sebebiyle bütün hemşehrilerimizin katılıp destek vermezi arzusuyla şimdiden organize komitesine teşekkür ediyor başarılar diliyorum.  

Mustafa KÜPELİ

mustafakupeli36@gmail.comBu yazı 7096 defa okunmuştur.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
 • Komik
  Komik
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • Fantastik
  Fantastik
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
 1. Komik
 2. Bebişler
 3. Yurdum İnsanı
 4. Fantastik
 5. ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • KARSLILAR EDİRNE VALİSİNİ İSTİFAYA DAVET ETTİ.
  KARSLILAR EDİRNE VALİSİNİ İSTİFAYA DAVET ETTİ.
 • İSİAD DÜNYANIN EN BÜYÜK SANAYİ SİTESİNİ KURUYOR
  İSİAD DÜNYANIN EN BÜYÜK SANAYİ SİTESİNİ KURUYOR
 • IĞDIR İL KÜLTÜR MÜDÜRÜ OSMAN AYYILDIZ
  resim yok
 • DÜNYA KARAPAPAK TÜRKLERİ KURULTAYI
  DÜNYA KARAPAPAK TÜRKLERİ KURULTAYI
 • BİZ KARAPAPAK TÜRKLERİYİZ
  BİZ KARAPAPAK TÜRKLERİYİZ
 • DÜNYA KARAPAPAK TÜRKLERİ azerbaycan
  DÜNYA KARAPAPAK TÜRKLERİ azerbaycan
 1. KARSLILAR EDİRNE VALİSİNİ İSTİFAYA DAVET ETTİ.
 2. İSİAD DÜNYANIN EN BÜYÜK SANAYİ SİTESİNİ KURUYOR
 3. IĞDIR İL KÜLTÜR MÜDÜRÜ OSMAN AYYILDIZ
 4. DÜNYA KARAPAPAK TÜRKLERİ KURULTAYI
 5. BİZ KARAPAPAK TÜRKLERİYİZ
 6. DÜNYA KARAPAPAK TÜRKLERİ azerbaycan
VİDEO GALERİ
YUKARI