Bugun...


HANİFİ ÖZTÜRK


Facebookta Paylaş

HOCA ve ÖĞRENCİSİ:
Tarih: 05-11-2015 12:15:00 Güncelleme: 05-11-2015 12:15:00


 

    Burada insanın yolunu  nasıl açtığını biliyor musunuz?

     -Hayır Hocam!

     -Hoca: Bu yol ya zekânın şaşaası yahut ta fesattaki ustalıkla açılır.

     Şaşkın bakar öğrenci, Hoca devam eder:

     -Bu insan yığınına ya bir top darbesi gibi girmeli yahut ta bir veba gibi sokmalı. Namus hiç bir şeye yaramaz.  İnsanlar dehanın kudreti altında ezilirler,  Ona karşı kin duyarlar. Taksim etmeksizin aldığı için onun aleyhine iftiralar ederler. Fakat  eğer deha kararında inat ederse, insanlar eğilirler. Şu kadarla anlatayım:  insanlar dehayı çamur altında gömmeye muvaffak olmazlarsa kendisine diz çöküp taparlar. Ahlak kuşkuluğu yaygındır, “Ehliyet nadirdir.” Bu sebeple ahlak düşkünlüğü pek bol olan ehliyetsizliğin silahıdır. Bu silahın ucunu her yerde hissedeceksiniz. Size iddia ederim ki, cehennemden misal işlere rastlamadan bu düzende iki adım bile atamasınız.

    Size mesailerinden dolayı hiçbir zaman mükâfat görmeyecek olan zavallılar cemiyeti diyeceğim zavallı kölelerden bahsediyorum! Şüphesiz fazilet  ahmaklığın bütün parlaklığı ile onların  bulundukları yerdedir. Lakın sefalette oradadır.

       Bize Tanrıdan son hüküm gününde gelmemek gibi kötü bir iltifatta bulunursa, bu namuslu kimselerin nasıl acı,acı buruştuklarını şimdiden görüyorum.

      Eğer ikbali kısa zamanda içinde istiyorsanız,  ya şimdiden zengin olmalı yahut da, öyle görülmelidir.  Zengin olmak için bu dünyada büyük darbeler indirmek lazımdır.   Yoksa çiğnenip gidersiniz!

            Eğer girebileceğiniz yüz meslekte çabuk muvaffak olan on kimseye tesadüf ederseniz; halk bunlara hırsız adını vermiştir. Varacağınız hükmü kendiniz bulun. İşte olduğu gibi hayat bir mutfaktan daha güzel değildir, mutfak kadar da kokar.

             Eğer insan yemek; yemek istiyorsa, ellerini kirletmesi lazımdır.  Ancak sonra temizlemeye dikkat edin.  Devrimizin ahlakı düsturu budur. Eğer size dünyadan bu şekilde bahsediyorsam bana bu hakkı vermiştir, ben onun mahiyetini bilirim. Dünya denilen şeyi kötülediğimi mi sanıyorsunuz? Asla değil! O daima böyle olmuştur.Ahlak  Alimleri dünyayı hiçbir zaman değiştiremeyeceklerdir. İnsan noksanlarla doludur, bazen az yada çok  riyakar olur ve  o zaman ahmaklar kendilerinin iyi yahut fena ahmak olduğunu söylerler. Halk tabakası lehine zenginleri itham etmiyorum: insan yüksekte, aşağıda, ortada aynıdır.  Bu yüksek hayvan sürüsünün içinde bir milyonda kendisini her şeyin, hatta kanunların üstüne koyan açık yürekli on kişiye rastlanır, ben onlardanım! Siz eğer yüksek bir adamsanız düz bir hat üzerinden ve başınız yüksek olarak yürüyünüz. Fakat kıskançlığa, iftiraya, acizliğe karşı, bütün dünyaya karşı mücadele etmek lazımdır.

            Bir insanı öldürmenin nazarımda şu tükürük kadar ehemmiyeti olmadığını size öğretmem de yerinde olur. Ancak insanı bu katiyen lazım ise temiz bir şekilde öldürmeye dikkat ederim. Sizin sanatkâr adı verdiğiniz insanım. Şu gördüğünüz adam Ben ve  Celinin  hatıralarını İtalyancadan okumuştur Bu dünyada laik olduğu gibi muamele ediniz.  Yükselmek istiyorsanız size yardım edeceğim.  Kadın ahlaksızlığının ne kadar derin olduğunu göreceksiniz.  Erkeklerdeki sefil iktidarın büyüklüğünü göreceksiniz. Bu dünya kitabını iyi okumuş olduğum halde meçhulüm kalmış bazı yapraklar vardı.  şimdi her şeyi biliyorum.  Ne kadar soğukkanlı ve rikkat tanımadan hareket ederseniz o kadar uzağa gidersiniz. Merhametsizce vurun! O  zaman sizden korkarlar. Erkekleri de, kadınları da, her menzilde çatılmış bir halde bıkacağınız posta  beygirleri olarak kabul ediniz,  bu suretle arzularınızın zirvesine kadar varırsınız. Kalbinizi  kimseye açacağı iyi bilmeden teslim etmeyiniz. yoksa maf olursunuz! Artık cellat olmasanız, aksi halde kurban  olursunuz!

                   HANİFİ ÖZTÜRK

                    Hanifi. Ozturk Hotmail.comBu yazı 5330 defa okunmuştur.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
YAZARLAR
FOTO GALERİ
 • Komik
  Komik
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • Fantastik
  Fantastik
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
 1. Komik
 2. Bebişler
 3. Yurdum İnsanı
 4. Fantastik
 5. ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • KARSLILAR EDİRNE VALİSİNİ İSTİFAYA DAVET ETTİ.
  KARSLILAR EDİRNE VALİSİNİ İSTİFAYA DAVET ETTİ.
 • İSİAD DÜNYANIN EN BÜYÜK SANAYİ SİTESİNİ KURUYOR
  İSİAD DÜNYANIN EN BÜYÜK SANAYİ SİTESİNİ KURUYOR
 • IĞDIR İL KÜLTÜR MÜDÜRÜ OSMAN AYYILDIZ
  resim yok
 • DÜNYA KARAPAPAK TÜRKLERİ KURULTAYI
  DÜNYA KARAPAPAK TÜRKLERİ KURULTAYI
 • BİZ KARAPAPAK TÜRKLERİYİZ
  BİZ KARAPAPAK TÜRKLERİYİZ
 • DÜNYA KARAPAPAK TÜRKLERİ azerbaycan
  DÜNYA KARAPAPAK TÜRKLERİ azerbaycan
 1. KARSLILAR EDİRNE VALİSİNİ İSTİFAYA DAVET ETTİ.
 2. İSİAD DÜNYANIN EN BÜYÜK SANAYİ SİTESİNİ KURUYOR
 3. IĞDIR İL KÜLTÜR MÜDÜRÜ OSMAN AYYILDIZ
 4. DÜNYA KARAPAPAK TÜRKLERİ KURULTAYI
 5. BİZ KARAPAPAK TÜRKLERİYİZ
 6. DÜNYA KARAPAPAK TÜRKLERİ azerbaycan
VİDEO GALERİ
YUKARI