Bugun...


HANİFİ ÖZTÜRK


Facebookta Paylaş

BİZ DİYECEĞİZKİ!
Tarih: 29-09-2015 09:55:00 Güncelleme: 29-09-2015 09:55:00


  AKP 13 y ile mücadele edeceğine söz vermişti.

            Yoksulluk, yolsuzluk ve yargı vesayetinin kaldırılması: Ama  üçü de katmerleşti. Yoksulluk tavan yaptı. Emekliye, dula, yetime hava bile sizdırılmıyor; nefes almalarına bile izin verilmiyor.

            Hükümet yolsuzluk yapanların değil, yolsuzlukları ortaya çıkaranların üstüne gidiyor.

    Yargı ise Hükümetin vesayeti altındadır. Mahkemeler, sanık sandalyesinde,  oturtulanlara isnat edilen suçun gerçek olup olmadığına bakma zahmetine bile katlanmadan talimatla karar veriyor.

 Yaşama hakkına saygı kalmamıştır.

             Siyasi iktidar, yanlışı doğru, doğruyu yanlış göstermek suretiyle, toplumu ayrıştırıyor. Tüm muhaliflerine  baskı yapıyor, aşağılıyor, korkutuyor, istismar ediyor,  cesaretlerini kırmaya çalışıyor. sırf kendisi ayakta kalmak için her şeyi meşru sayıyor.

            Ülkenin seçim atmosferine girdiği bu günlerde, bileği kuvvetli, içi boş kabadayılar türedi. Bunların aralarında Milletvekilleri de vardır. Bir mertebe aşağıdayken ezilen, bir derece terfi edince kendini dev aynasında gören bu güruh, fırsat buldukça yeni şekilsiz hüviyetleriyle basına, iş adamlarına, sivil toplum örgütlerine, namuslu aydınlara, gençlere; işçilere  hülasa iktidara dalkavukluk yapmayan herkese saldırıyor. Vuruyor, kırıyor ve döküyor, dağıtıyor ve hiçbir engele takılmadan ellini kolunu sallayarak çekip gidiyor.

            Bu şekilsiz güruha alkış tutan sözde aydın ve gazeteciler de her tartışmada en bayağı  usullerle haklıyı haksız çıkarmaya çalışıyorlar. Bunların bütün gayretleri ön saflara geçerek iktidarın nimetlerinden kendilerine aslan payını çıkarmaktır. Bu yüzden 

Özlerimizin içine baka-baka  kendilerini haklı çıkarıcı bahaneler, sebepler, yasalar, kurallar bulup bunların arkasına sığınmaktadırlar.

        Bu yalanlara körü körüne uyan kalabalıklar gerçeği göreceklerdir elbet.

             İnsanı bu koca dünyada yalnız bırakanlar, yanı arkadaşlık- arkadaşlık, dostluk sevgiyle uzatacakları sıcak bir elleri olmayanlar ise karşımızda olacaklardır bir gün.  

     Ve biz onlara değeceğiz ki:

            Hesaplaşma günü geldi. Şimdiye kadar biz, sizin yalanlarınıza inanarak teselli olurken, siz içinizden güldünüz ve çıkarınıza baktınız. Hatta gene  sizlerden, sizin  gibilerden  büyük düşünenler çıktı; din, iman, Kuran-kitap diyerek hurafelerle bizleri uyuşturdu.  

Biz zayıflar dünyadaki gelişmelerden habersiz kaldık yada bu yalancıları bizden sanarak alkışladık. Bizi uyuttular alkışladık, uyandırıldık yine alkışladık. Her ne kadar bugün siz suçlu, biz yargıç  sandalyesinde oturuyorsak da acınacak durumda olan gene bizleriz. Esasında sizleri yargılamaya hiç niyetimiz yoktu;  sizin yalancı dünyanızı bizim sanıp yaşarken, hepinize hayrandık. Sizler olmadan yaşayabileceğimizi bilmiyorduk. Hatta bizim gibilerin  ortadan kaldırılmamasını sizlerin insancıl duygularına bağlı olduğuna inanmıştık.  

Bu çok masraflı dünyada bir de bizlere bakmanız, katlanılması zor bir fedakârlıktı.  Arada bir bize benzeyen biri çıkıyor ve “artık yeter” diyordu. Bazen kazandık sanıyorduk ama hep kaybediyorduk. Çünkü onlar da sizler gibiydi.

Düzeni çok iyi kurmuştunuz. Hep bizim adımıza bize benzemeyen insanlar çıkarıyorduk aramızdan.  Kimse bizim tanımımızı yapmıyordu ki biz kimiz bilelim. Gerçi bazı adamlar çıktı bizi anlamak üzere, ama onlarda bizi bizlere değil, sizlere anlattılar. Tabii  sizler de boş durmadınız. Bir takım hayır  kurumları yoluyla hem kendinizi tatmin ettiniz, hem de görünüşü kurtarmaya çalıştınız. Sizlere ne kadar minnettardık. Buna karşılık biz de elimizden geleni  yapmaya çalıştık, kıtlık yıllarında dünyanın gelişmesi  ve daha iyiye  gitmesi için vazgeçilmezimizdiniz.

Durumu kurtarmak için açlıktan öldük! Yeni bir düzen kurulduğu zaman, bu düzenin yerleşmesi için eski düzene bağlı kütleler olarak biz tasfiye edildik. Sizler   yeni düzenin kurulması için gerekliydiniz, bizse bir şey bilmiyorduk);  savaşlarda bizim öldüğümüze dair  o kadar çok şey söylendi ki,  bu konuyu istismar etmek istemiyoruz!

            Ama hep siz kazandınız; biz açıkta kaldık.  Çünkü  biz her şeyi hep sizler için  yapmaya çalıştık.  Bütün bunlar olurken bir takımadamlar da anlayamadığımız bir sebeple anlayamadığımız davalar uğruna yalnız başlarına ölüp gittiler.  Böylece bugüne kadar  iyi (siz)  kötü (biz) geldik. Ve şimdi bize sizleri yargılamak gibi  zor ve beklenmeyen bir görev ilk defa verildi. Heyecanımızı mazur görün.

            Aramızda hukukçu olmadığı için  sözü uzatmıyoruz. Ayrıca sanıkların kendilerini savunmalarına  izin vermeyeceğiz.

            Ama korkmayın, biz cellat değiliz; içkence ise aklımızın ucundan bile geçmez.

   Gereği düşünüldü.

            Sanıklar parmaklarını boğazlarına sokup midelerindeki haramı temizlesinler.  Oy  birliği ile karar verildi.      

      HANİFİ ÖZTÜRK

    meyil:hanifi.ozturkhotmail.com Bu yazı 5429 defa okunmuştur.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
 • Komik
  Komik
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • Fantastik
  Fantastik
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
 1. Komik
 2. Bebişler
 3. Yurdum İnsanı
 4. Fantastik
 5. ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • KARSLILAR EDİRNE VALİSİNİ İSTİFAYA DAVET ETTİ.
  KARSLILAR EDİRNE VALİSİNİ İSTİFAYA DAVET ETTİ.
 • İSİAD DÜNYANIN EN BÜYÜK SANAYİ SİTESİNİ KURUYOR
  İSİAD DÜNYANIN EN BÜYÜK SANAYİ SİTESİNİ KURUYOR
 • IĞDIR İL KÜLTÜR MÜDÜRÜ OSMAN AYYILDIZ
  resim yok
 • DÜNYA KARAPAPAK TÜRKLERİ KURULTAYI
  DÜNYA KARAPAPAK TÜRKLERİ KURULTAYI
 • BİZ KARAPAPAK TÜRKLERİYİZ
  BİZ KARAPAPAK TÜRKLERİYİZ
 • DÜNYA KARAPAPAK TÜRKLERİ azerbaycan
  DÜNYA KARAPAPAK TÜRKLERİ azerbaycan
 1. KARSLILAR EDİRNE VALİSİNİ İSTİFAYA DAVET ETTİ.
 2. İSİAD DÜNYANIN EN BÜYÜK SANAYİ SİTESİNİ KURUYOR
 3. IĞDIR İL KÜLTÜR MÜDÜRÜ OSMAN AYYILDIZ
 4. DÜNYA KARAPAPAK TÜRKLERİ KURULTAYI
 5. BİZ KARAPAPAK TÜRKLERİYİZ
 6. DÜNYA KARAPAPAK TÜRKLERİ azerbaycan
VİDEO GALERİ
YUKARI