Künye   |  Bize Ulaşın   |  Giriş Sayfam Yap   |  Sık Kullanılanlara Ekle
=============================================================== ============================================================== _______________________________________________________ ___________________________________________________________ ================================================================= =================================================================
0.00
0.00
0.00

En Çok Okunanlar

Koyunpınarı Köyü 2. Birlik Ve Dayanışma Gecesi…

Koyunpınarı Köyü 2. Birlik Ve Dayanışma Gecesi…

Ardahan İli Hanak İlçesi Koyunpınarı Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği İstanbul Avcılar da bulunan Salon Seremoni 4’de 13 Mayıs 2011 Cuma günü 2. Birlik ve Dayanışma Gecesinde hemşehrierini ve köylülerini bir araya getirdi.

18 Mayıs 2011 11:34
font boyutu küçülsün büyüsün


Ardahan İli Hanak İlçesi Koyunpınarı Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği İstanbul Avcılar da bulunan Salon Seremoni 4’de 13 Mayıs 2011 Cuma günü 2. Birlik ve Dayanışma Gecesinde hemşehrierini ve köylülerini bir araya getirdi.

###Birlikteliğimiz gelecek vaat edecek

20 Şubat 2011’de yapılan kongreyle göreve gelen yeni yönetim, çalışmalarına ilk günden itibaren ara vermeden devam ederek bu geceyi düzenledik. Ardahan İli Hanak İlçesi Koyunpınarı(Saskara) Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Özcan Yılmaz;  “Yönetim kurulu olarak aldığımız son kararla Saskaralılırın birlik ve beraberliği için bu gece gibi etkinlikler, toplantılar, paneller yapıp tüm Koyunpınarı Köylülerini bir araya toplamak ve birlik ve beraberliklerinin devamlı olmasını sağlayacağız” dedi.

###Bilgili renk kattı

Koyunpınarı Köylüleri, hemşeri dernekleri, siyaset, iş ve sanat dünyasından birçok kişinin katılımıyla gerçekleşen gecenin sunuculuğun yapan Aynı köyden ve gazetemizin muhabiri Güldür Bilgili, “Birleşmek başlangıçtır, birliği sürdürmek gelişmedir, birlikte çalışmak başarıdır” gibi önemli masajlar vererek geceye renk kattı.

###Tanrıkulu Ümit Kaftancıoğlu’nu yad etti

Yine gecenin sunucularından NTK TV. Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Tanrıkulu, Saskara’yı konu eden CD’leri sattıktan sonra birlik beraberlik adına önemli konuşmalar yaptı.

###Slayt Saskaraya götürdü

Dernek yönetiminin tanıtılmasının ardından köyün değerlerinin yer aldığı slayt gösterisi dakikalarca alkışlandı.

Dernek Başkanı Özcan Yılmaz’ın teşekkür ve birlik mesajları içeren konuşmasının ardından sanatçılar tek tek sahne alarak davetlilere unutulmaz anlar yaşattılar.

Sanatçılar, Gülcihan Koç ve Zülfikar İnceöz’ün söyledikleri türküler ve halaylarla salona şölen havası kattılar.

Gecede sahne alan Arnavutköy Cem Evi zakirleri ve Celal Yılmaz’da konuklara hoş vakitler geçirdiler.

###Gecede renkli simalar buluştu

CHP 3. Bölge Milletvekili Adayı Bülent Kerimoğlu, Esenyurt CHP İlçe Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, İş Adamı Özkan Yılmaz, Avcılar Esenyurt Cemevi Kültür Vakfı Başkanı Cengiz Altınarık, Sultan Cemevi Başkanı Zeynel Odabaş, Kars Ardahan Iğdır Derneği Onursal Başkanı Gazeteci Mustafa Küpeli, Arnavutköy Cemevi Başkanı Yüksel Yılmaz, Zile Dernekler Federasyonu Başkanı Ali Bektaş, Zile Köy Dernekleri, Ardahan Dernekler Federasyon Başkanı Güven Doğruyol, Ardahan Kültür Evi Başkanı Tuncer Dağ, CHP Ankara Milletvekili Aday Adayı İlhan Yılmaz, Ümit Kaftancıoğlu Ailesi Dr. Ali Naki Kaftancıoğlu, Dr. Canan Kaftancıoğlu, Esenyurt Cem Evi, Damal Köy Dernekleri, Hanak Köy Dernekleri, Koyunpınarı Köyü Eski Dernek Başkanları; Ali Yılmaz, Bektaş Tatar, Horozoğulları Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Şentürk, Esenyurt Haber Ufuk Şentürk, Namık Kemal Mahalle Muhtarı, Esenyurt Saadetdere Mahalle Muhtarı, Alibayköy Pir Sultan Abdal Derneği, Dosteli Yardımlaşma Derneği Başkanı Sakine Tükek ve adını yazamadığımız çok sayıda renkli sima katıldı.

Katılımın yoğun olmasından dolayı salona ek masalar alındığı gecede canların katılıp destek vermesiyle anlamlı muhteşem bir gece yaşandı.

İsmail Küpeli/İstanbul/Siyasal Birikim


yorumlayorum ekle


Yorumlar


  henüz yorum yok
======================================= ======================================= ====================================== ====================================== =================================== ==================================== ====================================== ====================================== ======================================= ======================================= ===================================== ====================================== ======================================= ======================================= ======================================= ======================================= ====================================== ====================================== ====================================== ======================================= ======================================= =======================================