Künye   |  Bize Ulaşın   |  Giriş Sayfam Yap   |  Sık Kullanılanlara Ekle
=============================================================== ============================================================== _______________________________________________________ ___________________________________________________________ ================================================================= =================================================================
0.00
0.00
0.00

Derya Şentürk Milletvekili Aday Adayı

Derya Şentürk Milletvekili Aday Adayı

Derneğimizin aktif üyelerinden, Onursal Başkanımız Cevdet Şentürk’ünde kızı olan İktisatçı Derya Şentürk CHP 1. bölgeden milletvekilliği Aday Adaylığını açıkladı.

22 Mart 2011 13:07
font boyutu küçülsün büyüsün


Derneğimizin aktif üyelerinden, Onursal Başkanımız Cevdet Şentürk’ünde kızı olan
İktisatçı Derya Şentürk CHP 1. bölgeden milletvekilliği Aday Adaylığını açıkladı.
Gerek derneğimizin gerekse çeşitli sivil toplum örgütlerinde ve CHP de aktif görevler
Aldığını bildiğimiz Derya Şentürk özellikle yurt dışı ihracata yönelik başarılı çalışmalarıyla dikkat çeken bir isim. Seçimler dolayısı ile hareketlenen siyaset meydanında genç üretken ve yepyeni bir yüz Derya şentürk.

Neden milletvekili olmak istiyorsunuz? Sorumuzu içtenlikle yanıtlayan Derya Şentürk
Kısaca Şunları söyledi.

Ülkemin geldiği noktada her duyarlı yurttaş gibi beni de rahatsız ediyor. Cumhuriyetin sitemli bir şekilde tahrip edildiği özelde kadın genelde insan hak ve özgürlüklerinin hiçe sayıldığı Atatürk ilke ve devrimlerinin içleri boşaltılarak yoz muhafazakâr bir toplum oluşturulmaya çalışıldığı bu dönemde edindiğim mesleki ve entelektüel birikimi ülkem adına
Kullanmak Türkiye’yi daha çağdaş daha uygar bir ülke yapmak adına CHP bünyesinde görev alarak demokratik laik ve sosyal hukuk devleti olması için İstanbul 1. bölge Milletvekili aday adayıyım.

Kendisini yürekten destekliyor başarılı olmasını diliyoruz.

Büyük kitlelerin gençlerden umutlu beklenti içinde olduğu günümüzde Derya şentürk’ün özgeçmişini siz değerli okurların takdirine sunuyorum.

Derya Şentürk kimdir:

1979 yılında, İstanbul’da, öğretmen bir anne ile polis memuru bir babanın çocuğu olarak dünyaya geldi.

İlk ve orta öğretimini İstanbul, Ortadoğu Koleji’nde yabancı dil ağırlıklı eğitimle Türkçe-Matematik alanında, lisans eğitimini ise Muğla Üniversitesi İktisat bölümünde tamamladı.

Lise eğitimi sırasında 2 yıl süreyle oyuncu ve yönetmen yardımcısı olarak Ortadoğu Koleji tiyatro ekibinde görev yaptı.

Üniversite öğrenciliği döneminde sosyal faaliyetlerde her zaman aktif görev aldı.

2000 yılı yaz döneminde EGS Leasing firmasında tecrübe kazanmak amacıyla staj yaptı.

2002 yılında İstanbul Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Maliye Ana Bilim Dalında yüksek lisansa başladı. Uluslararası Kaynak Tahsisi Bakımından Çifte Vergilendirme üzerine tez çalışması yaptı.

2008 yılında EF International Language Schools öğrencisi olarak İngiltere’ye gitti ve Tunuslu bir aile yanında kalarak 2 haftalık dil eğitimi aldı.

CHP’li bir ailenin ferdi olması sayesinde her zaman gönüllü bir parti üyesi oldu. 2004 yılında, Sefa Sirmen’in seçim kampanyasında, Yücel Çiftçi’nin ekibinde görev alarak Kozyatağı CHP Seçim Merkezi’nde çalıştı. Halen CHP Kartal İlçe Örgütü üyesidir.

2004 yılında, LPG ekipmanları üreten bir firmanın Dış Ticaret Departmanı’nda göreve başladı. Şu an aynı firmada Dış Ticaret Müdürü olarak görev yapmaktadır.

Başta Afrika kıtası olmak üzere hâlihazırda 45 ülkeye ihracat yapmakta ve bu 45 ülkede bulunan tüm müşterilerle iletişimi bizzat yürütmektedir. Görevi gereği çok sayıda ülkeye seyahat etmekte olduğundan, farklı coğrafyaları ve kültürleri tanıma fırsatı bulmuştur.

Çok sayıda Uluslararası Ticaret Heyetinde ülkemizi temsil eden ŞENTÜRK, Temmuz 2010’da Türk Hava Yolları’nın davetlisi olarak Accra Hat Açılış Töreni’ne katılmış, Gana Enerji Bakanlığı Resmi Ziyaretinde Heyet Başkanlığı yapmıştır.

İyi derecede İngilizce, orta derecede Almanca ve Fransızca bilmektedir.

Kalabalık bir ailenin mensubu olarak büyümesinin de etkisiyle her zaman sosyal, iletişime açık ve paylaşımcı bir insan olan ŞENTÜRK bu özellikleri ile de insan kazanmak konusunda avantaj sağladı.

Başta ailesi ve dünyanın birçok bölgesinde bugüne kadar edindiği dostları en büyük gurur kaynağıdır.

İLETİŞİM: İş telefon:0216/ 593 93 93 - GSM: 0533/583 34 49
Email: derya@deryasenturk.com.tr - Web site: deryasenturk.com.tr
 Yunus Küçük/Siyasal Birikim/ İstanbul


yorumlayorum ekle


Yorumlar (8)
 • abdulkadir TOZYILMAZ / 31 Mart 2011 10:22

  başarılar

  yolunuz ve bahtınız acık olsun saygı değer hemşerim o babanın kızına yakışır cünkü babanız chp cok emek vermiştir
 • RASİM KARATAŞ / 31 Mart 2011 09:41

  YAKIŞIR BENİM KARDEŞİME

  BİR EĞITIMCI OLARAK BEN DERYA ŞENTÜRKÜONAYLIYORUM PARLAMENTOYA MUTLAKA İYİ EĞITIM ALMIŞ İNSANLARI TERCİH ETMELİYİZ VE KALITE ÜKSELTİLMELİ TABİ ADAY OLDUĞU PARTİNİN GÖRÜŞ VE TÜZÜĞÜNEDE UYGUN OLMALI İŞTE BU ARANILAN NİTELİKLER DERYA ŞENTÜRKTE VAR AİLE OLARAK SOSYAL DEMOKRAT BİR KİMLİĞE SAHİPLER HEM PARTISINE HEM MİLLETİNE HEM ÜLKESINE ÇOK YARARLI OLUR UMARIM İLĞİLİLERDE BU KIRİTERLERİ DİKKATE ALIRLAR BEN ŞİMDİDEN BAŞARI DİLİYORUM
 • Ahmet Demirbaş / 26 Mart 2011 16:56

  YANINDAYIZ

  Derya Hanım CHP için ve ARDAHAN-KARS VE İGDIRLI HEMŞERİLERİMİZİN YANINDA OLACAĞINA VE BİZLERİ TBMM TENSİL EDECEĞİNE İNANIYOR VE GÜVENİYORUZ...
 • Abdullah Gül / 25 Mart 2011 21:26

  başarı dileklerim

  Sevgili kızım Bn.Şentürk ben babanızın yakın arkadaşı 75 yaşında emekli polis memuruyum. sizleri bu kulvarda görmek beni bahtıyar etmiştir.İnşaallah o mukaddes çatı altında görev alarak ülkemize, milletimize ve yıllardır unutulmaya yüz tutan Emniyet teşkilatı ile biz emeklilerin sorunlarına gereken ilgi ve alakayı göstereceğinize olan inancımı muhafaza ederken başarılar dilerim. esirgemezsınız.sorunlarına çok faydılı hizmetler üreteceğinize olan inancımı muhafaza ederken bir amca olarrak seni sevgi ve muhabbetle kutluyorrum.akın arkadaşıarından emekli polis memuruyum. kadaşıbu genç yaşınızda sizleri bu kulvarda görmek beni bahtıy ar etmiştir. Temennim odurki
 • SELİM ILIKÇA / 25 Mart 2011 21:07

  TEBRİKLER DERYA

  SAYIN GENEL BAŞKAN KILIÇDAROĞLUNUN KIRİTERLERİNE UYGUN BİR ADAY,HEM BAYANLARA,HEMDE GENÇLİĞE HİTAP EDİYOR.BİLGİ DONANIMI OLDUKÇA İYİ ,GEREKLİ EĞİTİMİ ALMIŞ BİRDEN FAZLA YABANCI DİLİ VAR,BİR SOSYAL DEMOKRAT OLARAK BU TÜR ADAYLARIN SEÇİLMELERİNİ COK ARZU EDİYORDUM.ŞU AN İDEALİMDEKİ BİR MİLLETVEKİLİ ADAYINI YAKALAMIŞ DURUMDAYIM.MALATYALI HEMŞERİLERİMLE BİRLİKTE BU ADAYA ÇALIŞACAĞIM,KEŞKE SIRALAMADA BÜTÜN ALTYAPISI İYİ OLAN DONANIMLI İNSANLARI KAZANILACAK YERLERE KOYSALAR.KABUL EDİLMESİ GAEREKİYORKİ CAHİL,YETERSİZ ALT YAPISI OLMAYAN ADAYLARIMIZ NE ÜLKEMİZE NEDE PARTİSİNE BİR ŞEY KAZANDIRAMIYOR,BU NEDENLE PARTİNİN ÜST KURUL ÜYELERİ KILI KIRK YARMALI DERYA ŞENTÜRK GİBİ ADAYLARIN SEÇİLMELERİNİ SAĞLAMALIDIR.BEN SELİM ILIKÇA OLARAK BÜTÜN ETRAFIMLA CHP'YE KATKI SUNACAĞIMA VE ÇALIŞICAĞIMA SÖZ VERİYORUM,KARDEŞİMİZ DERYA ŞENTÜRK'E BAŞARILARI DİLİYORUM.
 • Hıdır Sarıçayır / 23 Mart 2011 17:20

  Cumhuriyetin yetiştirdiği pırıl pırıl bir bayan

  Sevgili Derya ;
  Orta gelirli bir Mütavazi aile ortamında cumhuriyet Rejiminin Bayanlara getirdiği o inanılmaz fırsatları kullanan bir Vatandaş olarak.
  CHP'ye genç , dinamik yapınla güç katacağına ve Laik Demokratik Sistemimizi en iyi şekilde temsil edeceğine gönülden inanarak başarılar diliyorum.
  Hıdır Sarıçayır.
 • ozkan alkan / 23 Mart 2011 15:50

  haylim sizi milletvekili görmek

  tabiki en büyük hayilim yeğenlerimden birini milletvekili görmek bunuda derya şentürk başardı aday adayı oldu milletvekiliğide inşallah mecliste görürüm
 • ali ihsan özalkan / 23 Mart 2011 13:31

  tabiki derya hanım

  ülkemizin geldiği noktada her duyarlı vatandaş gibi benide rahatsız ediyor.hak ve özgürlüklerin doğu ve güneydoğu anadolu bölgesinde hiçe sayıldığı bir ülkede laik sosyal ve hukuk devleti olması için derya şentürk sözleri en güzel adaylığa adaydır başarılar dilerim======================================= ======================================= ====================================== ====================================== =================================== ==================================== ====================================== ====================================== ======================================= ======================================= ===================================== ====================================== ======================================= ======================================= ======================================= ======================================= ====================================== ====================================== ====================================== ======================================= ======================================= =======================================