Künye   |  Bize Ulaşın   |  Giriş Sayfam Yap   |  Sık Kullanılanlara Ekle
=============================================================== ============================================================== _______________________________________________________ ___________________________________________________________ ================================================================= =================================================================
0.00
0.00
0.00

Ardahan Çıldır Yibo Okul Aile Birliği Oluşturuldu

Ardahan Çıldır Yibo Okul Aile Birliği Oluşturuldu

ARDAHAN ın Çıldır ilçesi Şehit Öğretmen Sezgin Yolcu Yatılı Bölge Okulu (YİBO) öğrenci velileriyle bir araya geldi

8 Kasım 2010 10:56
font boyutu küçülsün büyüsün


Atatürk Yatılı Kız Öğrenci Pansiyonu'nda yapılan toplantıya katılım yüksek oldu. Toplantı Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Açılış konuşmasını Çıldır Şehit Öğretmen Sezgin Yolcu Yatılı Bölge Okulu Müdürü Günay Topkaya yaptı.

Topkaya, öğrenci velilerinden öğrencilerin uyması gereken kuralları hatırlatırken özellikle taşımalı olarak okula gelen öğrencilerin derslere geç kalmalarından bahsetti. Velilerin bu konuya duyarlılık göstermesini ve öğrencilerini sabahları erken kalkarak okula hazırlamaları konusunda uyarılarda bulundu. Okul ve öğretmenlerle ilgili sorunları bizzat okula gelerek kendileriyle paylaşmalarını isteyen Topkaya, velilerin çocuklarının durumları hem okuldan hem de www.meb.gov.tr adreslerinde girerek takip etmelerini istedi.

Öğrenci velilerini de dinleyen okul yönetimi özellikle kalabalık sınıflardan şikayetçi olan velilere yaptıkları çalışmalardan bahsettiler. Okulda hem derslik hem de öğretmen sıkıntı geçtiklerini ifade ederken gelecek yıl için şimdiden yazmışlara başladıklarını ve gelecek yıl için 5 derslik bir ek binanın yapılması konusunda hemen hemen sona yaklaşıldığını ve bununla beraberde öğretmen eksikliğini gidererek gelecek yıla daha hazırlıklı ve daha az sınıf mevcutlarıyla eğitimin kalitesini artırmayı planladıklarını beyan ettiler.

Toplantı sonunda Okul Aile Birliği için gönüllü ve talipli olanlar arasında seçim yapıldı. Seçim sonunda oluşan yönetim kurulu kendi aralarında yaptıkları seçimle, ilçede Veteriner Hekimlik yapan Mehmet Fatih Kılınç'ı başkan olarak atadılar.
Daha sonra öğrenci velileri toplantı sonunda öğrencilerinin sınıflarına geçerek burada çocuklarının öğretmenleriyle bir bir görüşerek bilgi aldılar.


yorumlayorum ekle


Yorumlar


  henüz yorum yok
======================================= ======================================= ====================================== ====================================== =================================== ==================================== ====================================== ====================================== ======================================= ======================================= ===================================== ====================================== ======================================= ======================================= ======================================= ======================================= ====================================== ====================================== ====================================== ======================================= ======================================= =======================================