Künye   |  Bize Ulaşın   |  Giriş Sayfam Yap   |  Sık Kullanılanlara Ekle
=============================================================== ============================================================== _______________________________________________________ ___________________________________________________________ ================================================================= =================================================================
0.00
0.00
0.00

Kürtçe Türkü Söyledi Diye Tutuklandı!

Kürtçe Türkü Söyledi Diye Tutuklandı!

Ardahan merkeze bağlı 21 köy derneğinin bir araya gelip, kurduğu Hoçvan Federasyonunun her yıl organize ettiği Hoçvan Yayla Şenliği tutuklama ile son buldu.

6 Temmuz 2010 11:04
font boyutu küçülsün büyüsün


Ardahan merkeze bağlı 21 köy derneğinin bir araya gelip, kurduğu Hoçvan Federasyonunun her yıl organize ettiği Hoçvan Yayla Şenliği tutuklama ile son buldu.

Bu yıl 6. gerçekleşen ve yaklaşık 4 bin insanın katıldığı Hoçvan Yayla Şenliği’ne katılan kurbanı Sural isimli yerel sanatçı söylediği Kürtçe türküler dolaysıyla önce gözaltına alındı, ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Yaşanan gelişmeli protesto eden Hoçvanlılar, hükümetin açılım yapıyoruz dediği bir sırada Kürtçe bir türküyü içlerine sindirememenin ne anlama geldiğini sordular.

Fakir Yılmaz/Ardahan


yorumlayorum ekle


Yorumlar (2)
  • Aras Bulut / 8 Temmuz 2010 14:19

    Yalan yazılıyor

    O vatandaş kürtçe türkü söylediği için değil PKK yı övücü türkü söylediği için tutuklanmıştır.Gerçekleri kimse saptırmasın.
  • barış_ / 6 Temmuz 2010 15:24

    :S

    yazık olmuş kardeşime valllahi benimde aklım karıştı...? neden bu yıla özel tutuklanmış======================================= ======================================= ====================================== ====================================== =================================== ==================================== ====================================== ====================================== ======================================= ======================================= ===================================== ====================================== ======================================= ======================================= ======================================= ======================================= ====================================== ====================================== ====================================== ======================================= ======================================= =======================================