Künye   |  Bize Ulaşın   |  Giriş Sayfam Yap   |  Sık Kullanılanlara Ekle
=============================================================== ============================================================== _______________________________________________________ ___________________________________________________________ ================================================================= =================================================================
0.00
0.00
0.00

En Çok Okunanlar

KAĞIZMAN’DA LUNAPARK COŞKUSU

KAĞIZMAN’DA LUNAPARK COŞKUSU

Kars ilinde yaşayan ve lunapark işletmeciliği yapan Yahya Karakışlak ve Metin Mehmetoğlu Kars’tan getirdikleri lunapark ile Kağızman’da coşku yarattı.

18 Nisan 2010 20:44
font boyutu küçülsün büyüsün


Kars ilinde yaşayan ve lunapark işletmeciliği yapan Yahya Karakışlak ve Metin Mehmetoğlu Kars’tan getirdikleri lunapark ile Kağızman’da coşku yarattı.

            Bir çok elektrik aksanlı oyuncağın ve makinenin bir araya gelmesiyle oluşan eğlence merkezi lunapark Kağızman’ın boşanan Tugay Komutanlığı arazisine kuruldu.

            Eski zamanlardan bu yana insanların eğlence anlayışı içinde yer alan lunapark insan hayatının değişmesine paralel olarak gelişmiş bir eğlence merkezidir.

            Sanayileşmenin olmadığı tarihlerde el ve bilek gücüyle çalışan oyuncaklar, elektriğin bulunmasıyla gittikçe modernleşerek bu güne geldi.

            Yahya ve Metin beyin Kağızman’a yıllar sonra getirdiği lunaparkta başta Gondol, Çarpışan araba, Dönmedolap, Halka, Kale, Okçuluk, nişancılık Zincirli Sandalye, Atlama minderi gibi oyuncaklar bulunmaktadır.

            Yahya bey Kağızman ilçesinde 17 Nisan 2010’da kurduğu lunaparkın ilçede 20 gün kalarak gençlere ve çocuklara hizmet vereceğini belirterek şöyle konuştu: Ben Kars’ta oturmaktayım ve bu işi yapmaktayım. Buraya geliş nedenimizin başında tabi ki maddi kazanç gelmektedir. On kişilik bir ekip ile Kağızman’a geldik. Ancak ben her şeyden önce kurduğum lunapark’ta bir kazanın yaşanmasını istemiyorum. İş başı can sağlığı demiş atalarımız. Önce sağlık olsun diyorum. Kaza bela olmasın. Sonra bir ekmek parası kalırsa ne mutlu. Temennimiz kazasız ve belasız bir kazançtır. Gençlere ve çocuklara, Kağızman halkına coşkulu bir eğlence yaşatarak Kağızman’ın suyunu içip ekmeğini yemek ve huzurla ayrılmak istiyoruz, herkese iyi eğlenceler diliyorum, diye konuştu.

Sait Küçük Kağızman/Siyasal Birikim

 


yorumlayorum ekle


Yorumlar


  henüz yorum yok
======================================= ======================================= ====================================== ====================================== =================================== ==================================== ====================================== ====================================== ======================================= ======================================= ===================================== ====================================== ======================================= ======================================= ======================================= ======================================= ====================================== ====================================== ====================================== ======================================= ======================================= =======================================