Künye   |  Bize Ulaşın   |  Giriş Sayfam Yap   |  Sık Kullanılanlara Ekle
=============================================================== ============================================================== _______________________________________________________ ___________________________________________________________ ================================================================= =================================================================
0.00
0.00
0.00

En Çok Okunanlar

Doğruyol Yayla Şenliği 18-19 Temmuz’da

Doğruyol Yayla Şenliği 18-19 Temmuz’da

Geçen yapımına başlanan Doğruyol Yayla Şenliği’nin bu yıl 2. si 18-19 Temmuz’da yapılacak.

6 Temmuz 2009 16:21
font boyutu küçülsün büyüsün


Geçen yapımına başlanan Doğruyol Yayla Şenliği’nin bu yıl 2. si 18-19 Temmuz’da yapılacak.

            2. Doğruyol Yayla Şenliği için gazetemize açıklamada bulanan Şenlik komitesi adına Dernek Başkanı Selahattin Sarıkaya; Amacımızı orada çalıp oynamak değil, bir anlamda geriye dönüş projesinin alt yapısını oluşturmaktır. Doğduğumuz toprakları canlandırmak, yayla turizm gelirini artırmak, insanların birbirlerini unutmamaları için gurbetli sılayı bir araya getirip kaynaştırmaktır. Gurbetteki Ege ve Ak Deniz’e giden hemşehrilerimizin yönünü Doğruyol’a çevirmektir. Yönetim kurulu ve Şenlik komitesi olarak 2. Doğruyol Yayla Şenliği için 2 aydan beri çalışma içerisindeyiz.

###Bu yıl daha heyecanlı olacak

            Geçen yıl birincisini yaptık, yağmur muhalefetine rağmen oldu. Ama güzel oldu. Bu yıl daha tecrübeli bir kadroyla güzel bir yayla şenliği yapacağız.

###Kendi değerlerimizle şenliği yapacağız

            Geçen yıl Celal Yarıcı, Çoban Ali gibi ünlü sanatçıları götürmüştük. Bu yıl yönetim kurulu ve Yayla Şenliği  komitesinin isteği üzerine kendi sanatçı kadromuzun tamamını Karslı hemşehrilerimizden oluşturduk. Onlar bizim türkülerimizi daha yanık okurlar.

            2. Doruğyol Yayla Şenliğin sunuculuğunu Ertuğrul Güney yaparken, Karslı hemşehrilerimizden  Halk Müzik Sanatçısı Sefa Güneş, Kemal Karabulut, Aytekin, Aysun Turgut, Suat İncedere ve Bulut Müzik Servet sahne alacaklar.

            Ozanlarımızdan Şeref Baltacı, Ayhan Şimşek, Ercan Şimşek, Hakan Öztürk,Yemen İncedere, Evren Yılmaz ve Gökmen Dursun  sahne alıp Ozanlık kültürünü yaşatacaklar ve yöresel çalgımız tulumda ise Şener Öztürk ve Osman Turgut çalarak renk katacaklar.

###18-19 Temmuz da yaylaya bekliyoruz
            15 Temmuz'da İstanbul’dan hareket ediyoruz. Karşılama töreni Arpaçay’da olacak. Törenden sonra Doğruyol köyümüze gedeceğiz, daha sonra şenliği yapmak için yaylada buluşacağız.
Yayla şenliğine toplu halde gitmek için lütfen bölge temsilcilerine kayıtlarınızı yatırınız.

###25 Haziran’a kadar kayıtlarınızı yaptırınız. Katılım sayısına göre otobüs organize edilecektir.

Bölge Temsilcileri.

Gebze – Kartal : Atilla İNCESU ve Aliasker GÜNEŞ

Kaynarca : Ali GÜNAY ve Mustafa İNCESU

Samandıra ve Çekmeköy : Coşkun ÖZTÜRK ve Duman GÜNEŞ

Ümraniye : İsmail KÖMÜRCÜ

Kağıthane : Reis GENÇ ve Evren YILMAZ

Güneşli : Nihat AKKUŞ ve Gencay IŞIK

Halkalı : Kenan BALTACI ve Orhan İNCEDERE

İnönü Mah : Devrim CİÇEK ve Casim TURGUT

Söğütlüceşme: Ertuğrul GÜNEY  ve Aslan YAVŞAN

Esenyurt : Müslüm CİMEN ve Ersin SARIKAYA

Lütfen müracaatlarınızı en kısa zamanda yaptırmaya özen gösterelim

###Yönetim kurulu Üyelerinin İrtibat telefonlarımız

Selahattin SARIKAYA = 0532 291 61 89

Devrim ÇİÇEK = 0532 587 80 98

Aliasker GÜNEŞ = 0532 567 64 01

Ertuğrul GÜNAY = 0555 991 95 20

Kenan BALTACI = 0532 674 64 83

Gencay IŞIK = 0542 201 28 98

Atilla İNCESU = 0532 292 01 96

Mustafa İNCESU = 0535 568 16 81

Coşkun ÖZTÜRK = 0532 543 60 92
Değerli Doğruyollular bize her konuda her zaman yukarıdaki telefonlardan ulaşabilirsiniz.

Haber; Siyasal Birikim Gazetesi


yorumlayorum ekle


Yorumlar


  henüz yorum yok
======================================= ======================================= ====================================== ====================================== =================================== ==================================== ====================================== ====================================== ======================================= ======================================= ===================================== ====================================== ======================================= ======================================= ======================================= ======================================= ====================================== ====================================== ====================================== ======================================= ======================================= =======================================