Künye   |  Bize Ulaşın   |  Giriş Sayfam Yap   |  Sık Kullanılanlara Ekle
=============================================================== ============================================================== _______________________________________________________ ___________________________________________________________ ================================================================= =================================================================
0.00
0.00
0.00

En Çok Okunanlar

Hosköylülerin Has Gecesi

Hosköylülerin Has Gecesi

Merkezi İstanbul’da Esenyurt’ta bulanan Hoçvan Hasköy Kültür ve Dayanışma Derneği Beylikdüzü Asma Altı Restoran da düzenlediği geleneksel yemekli gecesine seçkin davetlilerin katılımıyla gerçekleşti.

25 Haziran 2009 22:44
font boyutu küçülsün büyüsün


    Merkezi İstanbul’da Esenyurt’ta bulanan Hoçvan Hasköy Kültür ve Dayanışma Derneği Beylikdüzü Asma Altı Restoran da düzenlediği geleneksel yemekli gecesine seçkin davetlilerin katılımıyla gerçekleşti.

            Derneğin yetiştirdiği halk oyun ekibinin sahnesi konukları heyecanlandırırken, Halk Müzik Sanatçısı TV Radyo program yapımcısı Mehmet Yılmaz ve  Şevin’in söyledikleri Kürtçe Türkçe türküleri herkese halay çektirdi.

            Gecenin açılışı Aynı köyden  12 yaşındaki birkız çocuğunun okuduğu Haçuvan Destanı şiiriyle başlarken, DTP ilçe başkanı Dağıstan Karakoç’da Kürtçe bir şiirle renklendirdi.

###Avşar Kültür Merkezi sizi bekliyor

Gecenin açılış konuşması yapan dernek Başkanı Halit Avşar; Biz dernek yöneticileri Hasköyü istenilen noktaya getirmek için yoğun çaba gösterdik. Bu gün 5 katlı binamız oldu. Bu binada dizayn ettiğimiz konferans salonunda sadece biz değil hemşehri dernekleri ve Esenyurt’taki sivil toplum örgütleri de faydalanacak. Bu başarılarımızda bütün köylülerimizin imzası var. O nedenle hepsine huzurunuzda teşekkür ederim.

            Esenyurt Belediye Bakan Yardımcısı Gürbüz Süleymanoğlu, Hoçvan Dernekler Federasyon Başkanı Osman Avşar ve Gazeteci Yazar Mustafa Küpeli gecenin önemine değinen birer konuşma yaptılar.

            Önder Aktürk’ün sunduğu geceye, Esenyurt Belediyesi Başkan Yardımcısı Gürbüz Süleymanoğlu, Başkan Danışmanı Ergün Kayıkçı, AKP Meclis Üyesi Efrail Çiftçi, Esenyurt Belediyesi DTP’li Meclis Üyesi Yakup Mavzer, Suphi Sarıbulak, Esenyurt Belediyesi CHP Meclis Üyesi Murşit Işık, Avcılar Kent Konseyi Genel Sekreteri Mustafa Küpeli, Merkezi Kartal da bulanan İstanbul Dernek Başkanı Ahmet Demirbaş, Esenyurt İstanbul Ardahan Dernek Başkanı  Tuncer Dağ, DTP İlçe Başkanı Dağıstan Karakoç, Esenyurt Minibüsçüler Dernek Başkanı Şerafettin Yılmaz, Beykoz İstanbul Ardahan Dernek Başkanı Sarı Gökçe, Fatih Mahallesi Muhtarı Mehmet Yıldırım ve Haçuvan Köyleri Dernek Başkan ve Yöneticileri katıldı.

###Kültür Merkezine yardımlar esirgenmedi

            Kültür merkezin faaliyete geçmesi için başlatılan kampanyaya katılan Esenyurt belediye başkan yardımcısı Gürbüz Süleymanoğlu 2000 TL, Hoç-Fed Başkanı Osman Avşar’ın da kısa bir konuşma yaptığı gecede, eşi Saime Avşar’ın, kültür evine 5000 lira, Kımılı Köyünden iş adamı Volkan Kaya’nın  bir kamyon tuğla,  Esenyurt Minibüsçüler Dernek Başkanı  Şerafettin Yılmaz yardımını gizli tutarken, Gazeteci yazar Mustafa Küpeli 1000 liralık kitap bağışladığı gecede kampanya devam etti.

Ali Karaçam/ Siyasal Birikim İstanbul 


yorumlayorum ekle


Yorumlar


  henüz yorum yok
======================================= ======================================= ====================================== ====================================== =================================== ==================================== ====================================== ====================================== ======================================= ======================================= ===================================== ====================================== ======================================= ======================================= ======================================= ======================================= ====================================== ====================================== ====================================== ======================================= ======================================= =======================================