Künye   |  Bize Ulaşın   |  Giriş Sayfam Yap   |  Sık Kullanılanlara Ekle
=============================================================== ============================================================== _______________________________________________________ ___________________________________________________________ ================================================================= =================================================================
0.00
0.00
0.00

En Çok Okunanlar

Mehmet Yılmaz’ın Unutulmaz Sanat Gecesi

Mehmet Yılmaz’ın Unutulmaz Sanat Gecesi

Halk Müziği Sanatçısı Ekin TV Anadolu Güneşi programı yapımcısı ve Ekin Radyo Az Gelir Radyo programcısı Mehmet Yılmaz 1. Sanat gecesini Ömerli Yeşil Bahçe Tesislerinde renkli simalarının katılımıyla gerçekleştirdi.

22 Mayıs 2009 11:22
font boyutu küçülsün büyüsün


Mehmet Yılmaz’ın Unutulmaz Sanat Gecesi

            Halk Müziği Sanatçısı Ekin TV Anadolu Güneşi programı yapımcısı ve Ekin Radyo Az Gelir Radyo programcısı Mehmet Yılmaz 1. Sanat gecesini Ömerli Yeşil Bahçe Tesislerinde renkli simalarının katılımıyla gerçekleştirdi.

            Bir sonraki hafta Ekin TV’de yayınlanacağı duyurulan geceye; Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, Merkezi Esenyurt’ta bulunan Ardahan Dernek Başkanı Tuncer Dağ, Merkezi Kartal’da bulunan İstanbul Ardahan Dernek Başkanı Ahmet Demirbaş, HOÇ-FET Başkanı Osman Avşar, Savcı Ali Gündüz, Hoçuvan Köy Dernek yöneticileri, çeşitli Sivil Toplum Örgütleri, İşadamları katıldı.

###Yılmaz Sürprizi Açıkladı

            Ekin TV de canlı yayınlanan Anadolu Güneşi Programını yeni bir yüzle ortak sunacağı sürprizi Aysun Kaya alkışlarla sahneye davet edildi.

Kaya’nın elini havaya kaldırarak konuklarına tanıştıran Mehmet Yılmaz; önümüzdeki sezon hayata geçirecekleri programı ile ilgili projeleri Aysun Kaya ile birlikte hayata geçireceğini açıkladı.

##Bu topraklar Mehmet Yılmaz’ı sanatçı yaptı

            Gecenin açılış konuşmasın yapan Gazeteci Mustafa Küpeli; Cumhurbaşkanı olursun, başbakan olursun, Milletvekili olursun, ama sanatçı olamazsın. Sanatçı sonradan olunmaz. Doğuştan olur. Mehmet Yılmaz da doğuştan bir sanatçıdır.

            Bazı toprakları ekersin geri vermez, bazı topraklar 4 Mevsim Portakal, karpuz, pamuk yapar. Bazı topraklar Ümit Kaftancıoğlu ve Dursun Akçam gibi yazar yapar. Bazı topraklar İnsanı Bedirhan Gökçe gibi adamı şair yapar. Bazı topraklar Aşık Şenlik gibi, Zülali gibi, Çobanoğlu gibi aşık yapar. Bazı topraklar Hülya Avşar gibi, Yavuz Bingöl gibi ve Mehmet Yılmaz gibi insanı sanatçı yapar. Ama Bu topraklar Askerlik yapmamak için Amerika’ya kaçan, 1 milyon kaset yapıp bu ülkenin sorunlarına, yolsuzluklarına bir türkü yazmayan Tarkan gibi duyarsız sanatçılar yetiştirmez. Mehmet Yılmaz Gerek TV, gerek Radyodaki yaptığı programlarıyla Türkiye’ye önemli mesajlar verip, ekran kirliliği yapmayan bir hemşehrim olarak kendisiyle gurur duyarım. Bunun yaşaması için herkes yakın çevreleri özellikle Hoçvanlılar sponsor olmalılar. Ben Mehmet Yılmaz’ın bir programına sponsor oluyorum dedi.

###Sponsorlar birbirleriyle yarıştı

            Önceki programlarda sponsorlarını onure edip plaketlerini verdiği gecede, Ankara Hoçuvanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği Eski Başkanı Ayhan Yılmaz, bu gecede sanat ve sanatçının önemini dile getiren gündemi belirleyen ve bir programa sponsor olan Sn. Küpeli’ye teşekkür ederim dedi ve sponsor olmak isteyenleri sahneye çağırdı.

            Gecede; Mehmet Yılmaz’a sponsor olmak için adeta yarıştılar. İk sahneye gelen Mustafa Küpeli 1 Program, HOÇ FET Bakanı Osman Avşar 12 ay sponsor olurken, İş adamı Kenan Mavzer 1 program, Esenyurt Minübüsçiler Kooperatif Başkanı Şerafettin Yılmaz 2 program, İş adamı Hakan Yılmaz 1 program, İşadamı Derviş Deli 1, İşadamı Bülent Yılmaz  1 Program, İşadamı Turgut Taş 1 Program, İşadamı Rıdvan Budak 1 Program, İşadamı Yusuf Şirin 3 Programa sponsor oldular.  Hilmi Akçay’da kostümlerine sponsor oldu.
###Geceye ilgi büyüktü

            Gecede, Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, Esenyurt Ardahan Dernek Başkanı, Tuncer Dağ, Kartal Ardahanlılar Dernek Başkanı Ahmet Demirbaş, Hoç-Fed Başkanı Osman Avşar, Ankara Hoçuvan Derneği Eski Başkanı Ayhan Yılmaz, H.Hasköy Derneği Başkanı Halit Avşar, Köprücük Köyü Dernek Başkanı Şeref Caferoğlu, gecenin önemine değinen birer konuşma yaptılar.

###Sanatçılar geçidi

            Burhan Topal, Fatma Akyüz, Aysun Kaya, Gülizar, Turgut Moğolkanlı, Mehmet Kılıç sahne alarak destek sundukları gecede, Hoçvan Hasköy’ün Folklor ekibi Şemame oyunuyla ilgi görürken, Kürtçe pop tarzında seslendiren Şemame parçası ve o parçayı okuyan sanatçı ve yönetmen Turgut Moğolkanlı renk katığı gecede herkes gönlünce eğelendi.

İsmail Küpeli//İstanbul/Siyasal Birikim

                       


yorumlayorum ekle


Yorumlar (2)
  • enyqdahgnl / 10 Ocak 2010 23:40

    UsHixptnExQjNZs

    eHgJan pvzbzorcacqu, [url=http://yrmnucamsuhz.com/]yrmnucamsuhz[/url], [link=http://ocdhbuazpnls.com/]ocdhbuazpnls[/link], http://oqbutvkladug.com/
  • mehmet yılmaz / 24 Mayıs 2009 12:09

    teşekkürler

    o gecede beni yanlız bırakmayan tüm dost,arkadaş,hemşehri ve sivil örgüt temsilcilerine ayrıca oraya gelemeyen ama kalplerinin benimle olduğuna inandığım tüm dostlarıma teşekkür ederim.Beni siz dostlarımla köprü görei gören basıntemsilcilerine şükranlarımı bildiririm. Saygılarımla,======================================= ======================================= ====================================== ====================================== =================================== ==================================== ====================================== ====================================== ======================================= ======================================= ===================================== ====================================== ======================================= ======================================= ======================================= ======================================= ====================================== ====================================== ====================================== ======================================= ======================================= =======================================