Künye   |  Bize Ulaşın   |  Giriş Sayfam Yap   |  Sık Kullanılanlara Ekle
=============================================================== ============================================================== _______________________________________________________ ___________________________________________________________ ================================================================= =================================================================
0.00
0.00
0.00

En Çok Okunanlar

Çakırüzüm Derneği Gece Yaptı

Çakırüzüm Derneği Gece Yaptı

Ardahan ili Göle İlçesi Çakırüzüm Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği Esenyurt Doğuş Düğün Salonunda 1. gecesini yaptı

17 Mart 2009 23:31
font boyutu küçülsün büyüsün


 

            Ardahan ili Göle İlçesi Çakırüzüm Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği Esenyurt Doğuş Düğün Salonunda 1. gecesini yaptı

            Geceye Esenyurt Belediye Başkanı Nemci Kadıoğlu; Esenyurt 1. Sıra İl genel Meclis üyesi adayı Muharrem Yıldız, Göle Dernek Başkanı Mehmet Şimşek, Avcılar Kent Konseyi Genel Sekreteri Mustafa Küpeli, İnönü Mahalle Muhtar adayı Hasan Akçelik, İşadamı Cengiz Şamiloğlu, Çetin Akdağ, Zabıta Alican Akçelik ve çok sayıda muhtar adayı, meclis üyesi adayı ve Çakırüzümlü köylüleri katıldı.

###Dernek hepinizin derneği

            Gecenin açılış konuşmasını yapan Çakırüzüm Köyü Dernek Başkanı Şehbender İlgöz, Katılımdan dolayı köylülerine teşekkür ettikten sonra dernekçiliğin zorluklarına değindi.

İlgöz; “Bundan sonra bütün köylülerimizin derneğe üye olmalarını, sahiplenmesini istiyorum. Çünkü bu dernek hepimizin derneğidir.

            Dernek Başkan yardımcısı Fahrettin Akdağ, Biz hiç  bir siyasi partiye bağımlılığı yoktur. Derneğiniz bu yüzden ayakta kalmıştır. Tamamen köylülerimizin desteğine bağlıdır. Sizler ne kadar destek sunarsanız, bizde o kadar hizmet üretiriz dedi.

###Küpeli oylar hemşehrilerimize

            Daha sonra mikrofona davet edilen Mustafa Küpeli, Ozanlar Yaylası’nın çekiminde Çakırüzüm köyünün çok tandır ekmeğini yedik. Sanatçı arkadaşlar çok memnun ayrıldılar. Bu yüzden teşekkür ediyorum.  Küpeli aynı köylü İnönü Maahalle muhtar adayı Hasan Akçeliğ’i yanına davet ederek, ben az önce buraya gelirken yolun altında ve üstünde iki tane saray gibi Gümüşhane Derneği gördüm. Bunları bitişiğinde köhne gibi görünen kiralık Çakırüzüm derneğini gördüm. Bizim sorunumuz, hastamız, yaşlımı, yoksulumuz, işsizimiz var. Onun için sizde hemşehricilik yapın. Şimdi yerel seçimlerde kendi hemşehrilerinize oy vermelisiniz. Biz bazen bir ikamet alırken zorlanıyoruz, onun için oylarınızı hemşehrilerinize vermelisiniz dedi.

###Ercan Akçelik türküleriyle herkesi köye götürdü

            Daha sonra sahne alan Vedat Baran  sahne aldı. Ozanlar Yaylasının filminin bir bölümü Çakırüzüm köyünde çekilirken gösterdikleri ilgiye teşekkür etti. Daha sonra Mustafa Küpeli’nin şiiriyle sahne alan Çakırüzümlü halk Müzik Sanatçısı Gökan Ağır türküleriyle geceye renk kattı.

###Derneğe Üye olmak ve bilgi almak için 0212 620 75 15

İsmail Küpeli/İstanbul/Siyasal Birikim  


yorumlayorum ekle


Yorumlar (23)
 • BİROL AYDIN / 14 Kasım 2012 22:16

  GEÇEN ZAMAN GERİ GELMEZ

  DEĞERLİ ÇAKIRÜZÜM KÖYLÜLERİ ABİLERİM KARDEŞLERİM , ÖNCEKİ YORUM VE DESTEK YAZIMDAN SONRA BİRNEVZE DE OLSA KATKIDA BULUNDUYSAM NE MUTLU ...,, DEĞERLİ KÖYLÜLERİM YENİ DERNEK BAŞKANIMIZ MUSTAFA AKÇELİK E ALLAH KOLAYLIK VERSİN DİLERİM BİR ÖNCEKİ YÖNETİMDEN DAHA BAŞARILI OLURLAR AMA GERÇEK OLAN ŞU Kİ BU KÖY HALKINDA BENCİLLİK İSTEMEMEZLİK VE EN ACISI MADDİ DURUMU İYİ OLANLAR KENDİSİNİ AYRI BİR DÜNYADA GÖRMESİ BU DERNEĞİN OLMASI ONLAR İÇİN SANKİ GEREK YOKMUŞCASINI DÜŞÜNEREK YETERİNCE VERMEDİ DESTEK YETMEZMİŞ GİBİ TEŞFİK YARDIMINI BİLE GÖREMEDİK KISACASI PARA BENDE HUZUR BENDE GÖRÜNÜMÜNDE DİRLER AMA ŞUNU ASLA UNUTMAMAK GEREKİR KIRKIMIZ BİRİZ BİRBİRİMİZİ BİLİRİZ BİZ KOMŞUYUZ KARDEŞİZ HERNE KADAR HALKINI TANIMASANDA O KİMLİYİNDE Kİ YAZAN ÇAKIRÜZÜM KÖYÜNÜ YOK SAYAMAZSIN YAZILAN YORUMLARA BAKIYORUM DEĞERLİ ABİM ÜMİT ÖZAYDIN SANA TEŞEKKÜR EDİYORUM NEDEN DİYECEK OLURSANIZ ÇÜNKÜ BİR MUZARATTAN ŞU BİLGİSAYARI BİLEN YOK Kİ HA BİRDE FARETTİN ABİ DEN BAŞKA VARMI DERNEK ADINA DESTEK İSTEYEN TEŞFİK EDEN YOK YOK EY HALKIMIZ BU DÜNYA FANİ AMA GERÇEK OLAN NE BİLİYORMUSUNUZ PARAN VARSA SEN BÜYÜK ADAMSIN YOKSA SONUN AYNEN DERNEK GİBİ YALNIZLIK , HERKESE SAYGILAR SEVGİLER
 • BİROL AYDIN / 3 Kasım 2012 17:18

  ÇAKIRÜZÜM KÖY DERNEĞİNE SAHİP ÇIKABİLİYORMUYUZ

  DEĞERLİ ÇAKIRÜZÜM KÖYLÜLERİMİZE SAYGI VE SEVGILERIMI SUNARIM...DEĞERLI KÖYLÜLERIMIZ BU DERNEĞİN KURULMASINDA BİZLERE ÖNDERLİK YAPAN KURUCU BAŞKAN ŞAHPENDER ABİMİZE TEŞEKÜR EDERİZ... DERNĞİMİZİN KURUCULARI ŞAHPENDER İLGÖZ FARETTİN AKDAĞ BİROL AYDIN GÖKHAN AĞIR ECEVİT AKCELİK ASIM GÜLTEKİN ÇETİN AKÇELİK ABİ VE KARDEŞLERİMLE KENDİNE GÜVENİ OLMAYAN KÖYLÜLERİMİZE RAĞMEN ÇOK ÇABA GÖSTEREREK BU DERNEĞİN KURULMASINI BAŞARDIK. YAPILAN SEÇİM SONUCUNDA YÖNETİMİ YENİ YÖNETİME DEVRETTİK ,,FAKAT BİZLERİN ÇEKTİĞİ ZORLUKLARI YENİ YÖNETİMDEKİ ARKADAŞLARIN ÇEKMESİNİ ASLA İSTEMEM BUNUN İÇİN TÜM KÖYLÜLERİMİZDEN RİCA EDİYORUM LÜTFEN BİRLİKTE KUVVET DOĞAR , AĞAÇ DALIYLA GÜRLER,, SÜRÜDE AYRILAN KUZUYU KURT KAPAR,,ŞİMDİ DİYEBİLİRSİNİZ BU LAFLARI BİLİYORUZ CANIM , FAKAT DEMEKLEDE OLMUYOR BU DERNEĞİN ARKASINDA DURMAK GEREKİYOR DESTEKLEMEK GEREKİYOR NASIL DESTEKLEMEK GEREKİYOR DERSENİZ 1,AİDATLARINIZI ZAMANINDA ÖDEMEKLE 2,BAĞIŞTA BULUNMAKLA, 3, İŞİMİZ DÜŞTÜĞÜ ZAMAN NASIL O DERNEĞİN KAPISININ YOLUNU DOĞRULTTUYSAK NORMAL GÜNLERDE DE GİTMEK HAL HATIR SOMAK GEREKMEZMİ DEĞERLİ KÖYLÜLERİM,,TÜM KÖYLÜLERİME SAYGI VE SEVGİLERİMİ SUNARKEN DERNEK YÖNETİMİNDEKİ ARKADAŞLARIMIZA BAŞARILAR DİLİYORUM,,, BİROL AYDIN
 • Gürcan ÖZDEMİR / 1 Temmuz 2009 22:26

  Şimdi yayla zamanı

  Öyle bir duyguki yaylaya göç çocukluktan kalan bir şey hep özlem hep hasret kokuyor. Aradan yıllar geçmesine rağmen halen aynı özlem var . Evet
 • UMUT ÖZAYDIN / 25 Haziran 2009 22:12

  GÜRCAN KARDEŞİME

  SEVGİLİ ĞÜRCAN KARDEŞ Mesajımı; köyüne yazmış olduğun özlem doyu cümlelerin içerisinde buldum. Okudum çok memnun oldum. sana nekadar teşekür etsem azdır. Bazan abinle telefonlaşıyoruz ama seninle ve Receple iletişim kuramıyordum. Ben sizleri komşudan öte kardeş kadar severdim. çünki çoçuklluğumuz ve gençlik yllarımız birlikte geçti.Anılarımız aynı yerde yaşanmış aynı havayı solumuşuz. Bu demektirki bizim birbirimizden yoktur ayrı gayrımız.Sana bu mesajımı kandil gecesi yazıyorum. senin ve bütün aile fertlerinin kandilini kutluyor sağlık ve mutluluk diliyorum. selam ve sevgilerimi sunuyorum.
 • gürcan özdemir / 23 Haziran 2009 02:42

  hasret kokan köyüm

  evet hasret kokan köyüm dedim çünkü uzun yıllar oldu köyden ayrılalı her zaman çok özledim her seferinde özlemle aradım resimlerini sadece çocukluğumda kalan bir iki resimle yetindim oysa daha fazlasını istiyordum şimdi buldum emeği geçen tüm hemşerilerime teşekürü bir borç biliyorum . ayrıca çok yakın komşumuz olan umut özaydın abiyede selamlarımı gönderiyorum ve hasret kokan köyümün güzel insanlarına kucak dolusu sevgilerimi yolluyorum,,,,,,,,,,,,,,
 • UMUT ÖZAYDIN / 24 Mayıs 2009 10:08

  MUZARAT KÖYÜ

  Eski ismi muzarat olan ÇAKIRÜZÜM KÖYÜ osmanlı imparatorluğunun parçalanmasından sonra, rusların işgalinde kalmış. kurtuluş savaşında mustafa kemal ve silah arkadaşlarıyla birlikte verilen mücadele sonrasinda, bu bölgede rus ordularının çekilerek ve çekilme sırasında bölge insanlarını da katlederek, toplu katliyamlar yaparak çekilmişlerdir. Bu vahim olayda, köyümüzün halkıda oldukça etkilenmiştir. tarihi çok eski olan köyümüzün rus işgali nedeniyle cuhuriyetten önceki tarihi pek bilinmiyor. Rusların çekilmesinden sonra bügünde onların adıyla familyalarını tanıdığımız ve rahmetle andığımız dedelerimiz olan SEFO DEDE, BORRO DEDE, OMMO DEDE, EHME DEDE, HUSSO DEDE, MÜLTECİLER VE LAZLAR (RIZA USTA ,EMRULLAH USTA, ALİ USTA) KÖYÜMÜZE YERLEŞMİŞLER. Köyümüz Ardahan ili Göle ilçesine bağlı ve Göleye üç kilo metre mesafede bulunmaktadır. İklim koşulları nedeniyle tarımsal olarak arpa, buğda, çavdar, ve ihtiyacı karşılamak amacıyla patates ekilir. ayrıcı arazinin büyük bir bölümü çayır konumundadır. çünki köyümüzde hayvancılıkta yapılmaktadır. Köyümüzün %80 i okur yazardır. Türk toplumuna cok nemli kişilikler kazandırmıştır. Bunlardan hakim Çetin Bozkurt . Sağlık memuru Kerim Özaydın, Mimar mühendisi Coşkun Bozkurt, Memet Akçelik ve öğretmenler olarak Celal Genç, Selahattin Akçelik, Kerim Genç, gürbüz Keskin, Faruk Yılmaz, Hikmet Yılmaz ve bir çok bankada olsun polis osun ve diğer kamu kuruluşlarında çalışan değerli abillerimiz ve kardeşlerimiz yetişmişlerdir. Köyümüz 1985 ile2000 yılına kadar çok göç almıştır. bir kısım köylümüz istanbula, izmire, bursaya ve ankaraya yerleşmişlerdir. Bukadar dağılmakla aslımızı yitirmemek için ve halkımızı birbirine bağlamak için terk ve tek çaremiz, dernek kurarak ve köyümüz halkını dernek çatıları altında buluşturmak ve örfüyle adetiyle kültürüyle kaynaşmayı sağlamaktır. istanbul derneği kurdu. Sıra izmire geldi tavsiyem onlarda artık derneklerini kurmalılar. Ayrıca heryıl bazı etkinlikler düzenliyerek gençlerimizin birbirlerini tanımalarını sağlamaları gerekir. Bunlar benim temmenilerim. Bütün MUZARAT HALKINI SAYGIYLA SELAMLIYORUM.
  UMUT ÖZAYDIN
  ALANYURT ÇAKIR SİTESİ 3. BLOK NO 2
  BURSA - İNEGÖL


 • FAHRETTİN AKDAĞ / 19 Mayıs 2009 23:38

  GÖLE KAŞAR FESTİVALİ

  DEĞERLİ ÇAKIRÜZÜM KÖYÜ FERTLERİ DERNEK BAŞKANIMIZ İZİNLI OLUŞUDAN DOLAYI DİĞER YÖNETİCİ ARKADAŞLARLA BU KONUYU ZATEN İSTİŞARE EDİP KARARA BAĞLAMAK İÇİN BAŞKANIMIZIN ONAYINI ALMAK ÜZERE BEKLEMEKTEYİZ.DEĞERLİ BAŞKANIMIZINDA BU EĞLENCEYE DESTEK VERECEĞİNDE ŞÜPHEMİZ OLMADIĞI GİBİ KONUYU YİNE BU SİTEMİZDEN YAYINLAYIP SİZLERİ HABERDAR EDECEĞİMİZDEN KESİNLİKLE KUŞKUNUZ OLMASIN HEPİNİZİ SAYGI İLE SELAMLARIM.
 • fahrettin nero / 19 Mayıs 2009 22:40

  sizde bir türlü bizde bir türlü

  Sevgi bahtolmuş ezelden bize
  Sizde bir türlü bizde bir türlü
  Alaca düşmüş gördüğümüze
  Sizde bir türlü, bizde bir türlü

  Donandı dağlar bahar olunca
  Gölgem kayboldu gönlüm dolunca
  Güzeli görmek boylu boyunca
  Sizde bir türlü bizde bir türlü

  İstemem versen cihan varını
  Gönül nakşetti, güle yarını
  Her yüzde görmek dost didarını
  Sizde bir türlü bizde bir türlü nero
 • Umut Özaydın / 16 Mayıs 2009 21:19

  ÖZLEM

  ÖZLLEM;Özlem kelimesinden artık çok nefret ettiğimi açıkça ksöyleye bilirim. 25 yılı aşkın süredir doğup büyüdüğüm, gençliğimin geçtiği toprakları, köyümün halkını, arkadaşlarımı, sevenlerimi ve gökte uçan kuşları, turnaları,sığırcık kuşunu özledim. Çünkü şu anda yaşadığım memlekette sığırcık ve turna yoktur. Buranın yazı kışı belli değil. Ben karları ve ayazlı günleri özledim. SILO DEDE gilin fırınında patilla yemeyi özledim. Okadar okadar çok özlediğim şey varki anlatmakla bitiremem. Bu nedenle İSTANBULDA bulunan köylülerimiz çoğunlukta oldukları için benden çok şanslılar. Onların birbirlerinin kıymetini bilmelerini tavsiye ederim. Burada sözü yine derneğe getirmek istiyorum. Değerli köylülerim; köyümüzün insanlarının birbirleriyle kaynaşmaları için dernekle etmeleri gerekir. Bir nebzede olsa benimkadar özlem çekmek istemiyorsanız, kendi örf ve adetlerinizden kopmak istemiyorsanız , muhakkak derneğin çatısı altında toplanmanız gerekir. Dernek başkanı ŞAHPENDER beye, yardımcı başkanım FAHRETTİN beye haddim olmayarak bir tavsiyede bilinmak istiyorum. Her yıla mahsus kış aylarında gece düzenleyin ve yaz ayları içinde bütün köylülerimizi kapsayan piknik düzenleyin. Köylülerimizin birlikte hareket etme şevklerini arttırın. Şayet böyle yaparsanız birçok özlemlerinizden arınmış olursunuz..Çekememezlik ve kıskançlıklardan uzak birbirlerinize kenetlenmeniz. beni çok mutlu edecektir. Bütün istanbuldaki köylülerimi yürekten selamlıyor sağlık mutluluk ve özlemlerden uzak günler dilerim.
 • zahide hasırcı / 9 Mayıs 2009 23:03

  sevgi

  1978 de bursa inegöl ilcesıne gelin geldım köyümü çök özledım ordaki akrabalarıma cok selam sevgiyle kucaklıyorum sevmekle başladıysa her şey öyle bitmeli kolarını acıp yollarda beklemeli sevmeliherkesi hasta gönülleri iyileştirmeli boş sevgi cümleleri ile deyil sevgiyi yaratanı ekliyerek her bir söze öyle girmeli kaplere hoş görmeli dosları kırgınlıklar için vakit yokken yarınlara gülümseyerek ONUN RIZASI ile başlamalı yürektenbir ALLAH,,,deyip şeytanıları aglatmalı SEVMEKLE başladıysa herşey öyle bitmeli allaha emanet olun köyümün insanları mehmet akdag kızı zahıde hasırcı inegöl bursa
 • UMUT ÖZAYDIN / 1 Mayıs 2009 20:36

  ÇAKIRÜZÜM KÖYÜNÜN EMEKÇİLERİ

  Değerli, saygın, emektar ve çok muhterem büyüklerim; bundan önceki yorumumda gençlerimizi konumunu dile
  getirerek onların ne derece etkin olacaklarını ve derneklerinin desteklenmesinde nekadar önemli olduklarını vurgulamıştım. Burada siz büyüklerimize de çok önemli görevler düşmektedir. Gençlerimizi bu konuda yüreklendirmek ve onları yönlendirmek sizlerin elindedir. İstanbulda bulunan bütün köylülerimizin tamamıyla irtibat kurulsun ve hepisinin derneğe üyeliği sağlansın. maddi olarakta derneğin kalkınması ve hizmet verme konumuna getirile bilmesi için iş durumu iyi olan kardeşlerimizin katkılarını sağlamalısınız. bunu yapacağınızda hiç şüpem yoktur. Çünkü kurduğunuz temeller üzerinde inşalarına başlamış olan gençlerimiz emin adımlarla yürümekteler. Ama sizlerinde bu inşaya birer kürek harç atmanız gençlerimizi dahada ateşliyecektir. Umarım ilk önce bütün köylülerimizin bağlı olacakları bu derneğimizin arsasını alıp temelini atarak bütün icratını içinde yürütebilecekleri bir dernek binası yapılarak köylülerimizin hizmetine sunarsınız. Bunlar imkansız değil.imkan dahilinde olan şeylerdir. yeterki hepiniz dernek yönetimine güvenin ve onları da yüreklendirin. Burada özellikle istanbulda bulunan köyümüzün memur ve memur emeklisi, işçi ve işçi emeklisi, çok muhterem iş adamları, esnafı müteahiti ve değerli gençleri hepinizi dernek çatısı altında tek yürek ve tek bilek halinde olmanız benİ bahtiyar edecektir. Hepinizi saygıyla selamlıyor, seğlık ve mutluluk diliyorum.
  UMUT ÖZAYDIN
  umt-zydn@hotmail.com
  İNEGÖL/BURSA
 • ŞAHBENDER İLGÖZ / 27 Nisan 2009 23:17

  BİR BAŞKANIN İSTEĞİ NE OLABİLİR

  SEVGİLİ ÇAKIRÜZÜM KÖYÜ SAKINLERİ YORUMUMA BAŞLAMADAN ÖNCE BANA KÖYÜMÜN GÜZEL İSMİNE LAYIK BULUP BAŞKAN SEÇTİĞİNİZ İÇİN HEPİNİZE SAYGI SEVGİ VE SELAMLARIMI SUNARAK SÖZLERİME BAŞLAMAK İSTİYORUM.DEĞERLİ ARKADAŞLAR.DEĞERLİ BÜYÜKLERİM DEĞERLİ GENÇLERİMİZ DERNEĞİMİZ RESMİ OLARAK 29.07.2008 TARİHİ İTBARYLE FAALİYETİNE BAŞLAMIŞ OLUP O GÜNDEN BU GÜNE DEK YÖNETİMDE BULUNAN ARKADAŞLARIMINDA ÇABALARIYLA FAALİYETİMİZ DEVAM ETMEKTE OLSADA ÇAKIRÜZÜM KÖYLÜ OLARAK TÜRKİYENIN VEYA DÜNYANIN NERESİNDE OLURSANIZ OLUN YETERKİ DERNEĞİMİZİN VAR OLUYŞUNUN BİLİNMESİ ELBETTEKİ BİZLERE HAZ VERDİĞİ GİBİ DEĞERLİ ÜYE VE ÜYE OLMAYANLARINDA ÜYE OLARAK KAYIT OLMALARI VE BU ÜYELIK ESNASINDA AİDATLARIN EKSİKSİZ OLARAK YATIRILMASI DERNEĞİMİZİN FAALİYETİNİ DAHADA VERİMLİLİK HALE GETİRİP OKUYAK ÖĞRENCİLERİMİZE BURS VERMEK SPORTİF FAALİYETLERİN KURULMASI GELENEKSEL VE KÜLTÜREL VARLIKLARIMIZI YANİDEN CANLANDIRMAK GİBİ FAALİYETLERDE BULUNMAK SİZ DEĞERLİ ÇAKIRÜZÜM KÖYÜ HALKININ KATGILARINA BAĞLI OLDUĞUNU BİRKEZ DAHA HATIRLATIR HEPİNİZİ SAYGILARIMLA SELAMLARIM.
  ŞAHBENDER İLGÖZ
  DERNEK BAŞKANI

  Tlf.0 212 620 75 15
 • Naim Akdağ / 27 Nisan 2009 17:23

  babaocağı ve o güzellikler

  en ğüzel değerler yaşadıgın yerde değil doğduğun yerdedir bu yüzden bu derneğin daha güzel yere gelmesi bizlerin elinde.
 • ÖZGÜR GERGER / 25 Nisan 2009 00:08

  HASRET

  KÖYÜMÜN YALAMIN ÇAYIRLARINDA TOP OYNAMAYI,SOĞUK KIŞ GECELERİNDE SOBANIN YANINDA ÇAY İÇMEYİ ÖZLEDİM,NEDEN İNSAN GEÇMİŞİNE HASRETLE BAKAR???????????
 • ÖZGÜR GERGER / 25 Nisan 2009 00:06

  GEÇMİŞE BAKIŞ

  KÖYÜMÜ ORADA YAŞAYAN HERKESİ ÇOK ÖZLEDİM HEPİNİZE SELAM OLSUN
 • FİKRİ AKDAĞ / 24 Nisan 2009 16:12

  SEVGİ

  Yıllar önceköyünde istanbula gurbete giden köyümün komşuları sizleri hasretle sevgi dolu kalbimle kucaklar sizleri öpüyorum.ve sizleri Yüce ALLAHa Emanet ediyorum. E.İMAM FİKRİ AKDAĞ
 • FİKRİ AKDAĞ / 24 Nisan 2009 16:09

  SEVGİ

  Yıllar önceköyünde istanbula gurbete giden köyümün komşuları sizleri hasretle sevgi dolu kalbimle kucaklar sizleri öpüyorum.ve sizleri Yüce ALLAHa Emanet ediyorum. E.İMAM FİKRİ AKDAĞ
 • FAHRETTİN AKDAĞ / 19 Nisan 2009 22:49

  BİRLİKTE DİRLİK DOĞAR

  DEĞERLİ ÇAKIRÜZÜM KÖYÜ HALKI SÖZLERİME BAŞLAMADAN ÖNCE TÜM KÖY HALKIMIZI SAYGI VE SEVGİ İLE SELAMLARIM.
  DEĞERLİ KÖYLÜLERİMİZ BİLİNDİĞİ GİBİ DERNEĞİMİZ 29.07.2008 TARİHİ İTİBARYLE RESMİ OLARAK KURULUP FAALİYETİNİ SÜRDÜRMEKTE İKEN BU YAŞAMIN SEVGİLİ DEĞERLİ ÜYELERİMİZİN VERMİŞ OLDUĞU AİDATLARLA FAALİYETİNİ KIT KANAAT SÜRDÜRMEKTE İKEN BU ÜYELERİMİZDENDE AKSAMALAR OLDUĞU ZAMAN DERNEK ZOR ANLAR YAŞAYABİLİR ANCAK ÇAKIRÜZÜM KÖYÜ HALKININ BU BİRLİK VE BERABERLİĞE DESTEK VERİP 230 HANELİK KÖYÜMÜZÜN DERNEĞİMİZİN YAŞATILMASI İÇİN GEREKLİ BİRLİK VE BERABERLİĞİ SAĞLAMAYA MUKTEDİR OLDUUĞUNDAN KESİNLİKLE ENDİŞEMİN OLMADIĞINI TÜM ÇAKIR ÜZÜM KÖYÜ HALKINA BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE OLMAMIZIN GEREKTİĞİNİ TEKRAR TEKRAR ARZ VE RİCA EDERİM.
  FAHRETTİN AKDAĞ
  DERNEK BAŞKAN YARDIMCISI
  DERNEK TLF. 0212.620.75.15
  ESENYURT/ İSTANBUL
 • FAHRETTİN AKDAĞ / 19 Nisan 2009 22:40

  BİRLİKTE DİRLİK DOĞAR

  DEĞERLİ ÇAKIRÜZÜM KÖYÜ HALKI SÖZLERİME BAŞLAMADAN ÖNCE TÜM KÖY HALKIMIZI SAYGI VE SEVGİ İLE SELAMLARIM.
  DEĞERLİ KÖYLÜLERİMİZ BİLİNDİĞİ GİBİ DERNEĞİMİZ 29.07.2008 TARİHİ İTİBARYLE RESMİ OLARAK KURULUP FAALİYETİNİ SÜRDÜRMEKTE İKEN BU YAŞAMIN SEVGİLİ DEĞERLİ ÜYELERİMİZİN VERMİŞ OLDUĞU AİDATLARLA FAALİYETİNİ KIT KANAAT SÜRDÜRMEKTE İKEN BU ÜYELERİMİZDENDE AKSAMALAR OLDUĞU ZAMAN DERNEK ZOR ANLAR YAŞAYABİLİR ANCAK ÇAKIRÜZÜM KÖYÜ HALKININ BU BİRLİK VE BERABERLİĞE DESTEK VERİP 230 HANELİK KÖYÜMÜZÜN DERNEĞİMİZİN YAŞATILMASI İÇİN GEREKLİ BİRLİK VE BERABERLİĞİ SAĞLAMAYA MUKTEDİR OLDUUĞUNDAN KESİNLİKLE ENDİŞEMİN OLMADIĞINI TÜM ÇAKIR ÜZÜM KÖYÜ HALKINA BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE OLMAMIZIN GEREKTİĞİNİ TEKRAR TEKRAR ARZ VE RİCA EDERİM.
  FAHRETTİN AKDAĞ
  DERNEK BAŞKAN YARDIMCISI
  DERNEK TLF. 0212.620.75.15
  ESENYURT/ İSTANBUL
 • UMUT ÖZAYDIN / 19 Nisan 2009 10:38

  DEĞERLİ GENÇLERİMİZ

  Köyümüzün genç kuşağı olan ve geleceğe kendini hazırlayan gençler; Sizler atalarınızın tek ve en önemli teminatısınız . çunki atalarınızın geçmişte yaşadığıörf adet, gelenek ve göreneklerini ve de bütün maneviyatındaki ahlaki değerlerini sizlere emanet etmişlerdir. Bu emaneti çok iyi bir şekilde yoğurup harmnlıyarak ve ilerletip yücelterek sizlerden sonraki kuşaklara hazılayıp en iyi şekilde aktarmanızda kuşkum yoktur. Bunu hiç unutmamalısınızki sizlerde atalarınız gibi birer emanetçisiniz .
  Bunları yapmanızda yalnız ve yalnız birlik ve beraberlik içerisinde olmaktan geçer. Bu durumda ancak sağlıklı, atılımlı, ğirişken ve çalışkan bir dernek yönetimiyle olur. İnternet ortamında takip ettiğim kadarıyla dernek yönetimine seçilen gerek şahpender bey gerek aynı zamanda okul ve sıra arkadaşım olan fahrettin bey ve diğer kardeşlerimiz bu duruma hakim ve haizdirler. Siz gençlerin yardımlarıylada birleştiklerinde yapamayacakları hiç birşey kalmayacaktır.
  Burada bütün yurt genelinde bulunan ve aynı zamanda yurt dışında olan işçilerimiz , iş adamlarımız ,esnaflarımız , müteahitlerimiz ve memurlarımız istanbul esenyurt ta bulunan ÇAKIRÜZÜM KÖYÜ DERNEĞİNE maddi katkıda bulunmanızı diliyorum. Bütün samimyetim ve kalbi duygularımla sizleri bu çatı altında birleşmeye çağırıyorum. hepinizi saygıyla selamlıyor sağlık mutluluk diliyorum.
  UMUT ÖZAYDIN
  BURSA İNEGÖL ASLİYE HUKUK MAH.
  TEL: 0 545 374 40 55
 • turgay akçelik / 9 Nisan 2009 21:33

  göle

  zaman bağlılık zaman birlik anıdır.tüm göleye selamlar çakırüzüm köyünden turgay akçelik...
 • FAHRETTİN NERO AKDAĞ / 5 Nisan 2009 21:31

  PAYLAŞIM ŞİİR

  dost1964 Alıntı Silnero Sahibi Moderatör (Çarşamba, 11 Mart 2009 16:54)

  İnsanları sevmek kolay değil,

  bir hürriyet bu

  çetindir memleketimde.  Ben ille varım dersen

  bir gün pusuya düşersen,

  insanları sevmek

  büyük hüner.  Bu dünyada yaşadığın şu kadar yıl,

  gerçekten, güzellikten, yiğitlikten

  payına düşeni alabilmişsen,

  vermişsen payına düşeni

  gerçek için, güzellik için,

  korkusuz direnirsin.  Bilirsin,

  bir kere korku düşerse adamın içine,

  bir kere koparsa sevdiklerinden,

  mümkünü yok

  gitti gider.

  Söner gözlerinde güzelim ışık

  kararır, çirkinleşir yüzü

  önceleri utanır belki

  sonra vızgelir

  umurumda olmaz dünya.  İnsanları sevmek büyük hüner

  insanlarla beraber.  Sevgi Allah’ın insanlara verdiği en güzel duygudur. Ama günümüzde o kadar çok körelttik ki içimizdeki sevgiyi, birbirimize düşman olduk bazen, acılar çektirdik insanlara ve yaşanmaz hale getirdik çoğu zaman yaşadığımız dünyayı. FAHRETTİN AKDAĞ

  Dünya hepimize yeter.

  Yeter yetmesine de,

  peki ya içimizdeki sevgi,

  o kaç kişiye yeter?

  Kaynak : Merkez
 • Fahrettin AKDAĞ / 5 Nisan 2009 21:26

  GÜZEL DAYANIŞMA

  BÖYLE GÜZEL DAYANIŞMALARIN HER ETKİNLİKLERİN KÖYÜMÜZ ÇAKIRÜZÜM DERNEĞİ İLE İLGİLİ TÜM ORGANİZELERİN YAPILANMASINDA KATKILARI BULUNAN BAŞTA DERNEK BAŞKANI ŞAHPENDER BEYEFENDİ OLMAK ÜZERE YARDIMCISI FAHRETTİN AKDAĞ VE TÜM HEMŞERİLERİME TEŞEKKÜRLERİMİ SUNAR NİCE GÜZEL ETKİNLİKLERDE KÖYÜMÜZE OLAN TÜM KATKILARIN DAHADA ÇOK İLERİ SEVİYEYE GÖTÜRÜLMESİNİ CANDA DESTELLİYORUM SELAM LAR SAYGILAR İZMİRDEN FAHRETTİN AKDAĞ.======================================= ======================================= ====================================== ====================================== =================================== ==================================== ====================================== ====================================== ======================================= ======================================= ===================================== ====================================== ======================================= ======================================= ======================================= ======================================= ====================================== ====================================== ====================================== ======================================= ======================================= =======================================