Künye   |  Bize Ulaşın   |  Giriş Sayfam Yap   |  Sık Kullanılanlara Ekle
=============================================================== ============================================================== _______________________________________________________ ___________________________________________________________ ================================================================= =================================================================
0.00
0.00
0.00

En Çok Okunanlar

Yolsuzluk Resimleri Kağıthanede

Yolsuzluk Resimleri Kağıthanede

Kağıthane İlçe Teşkilatı; AKP'li Kağıthane Belediye Başkanın vermiş olduğu fakat yapmadığı sözleri ve aynı zamanda bazı yolsuzluk söylentileri belgelediği resimleri Kağıthanenin ana caddesinde sergi açarak tepkisini dile getirdi

14 Ekim 2008 12:31
font boyutu küçülsün büyüsün


Kağıthane İlçe Teşkilatı; AKP'li Kağıthane Belediye Başkanın vermiş olduğu fakat yapmadığı sözleri ve aynı zamanda bazı yolsuzluk söylentileri  belgelediği resimleri Kağıthanenin ana caddesinde sergi açarak tepkisini dile getirdi

Yoğun ilgini olduğu bütün olumsuzlukları belgeleyen Resim sergisinde CHP Kağıthane İlçe Başkanı Sayın Fevzi Şit'e sorduğumuz sorulara şu cevabı verdiler:

S. Birikim: Şu anda sokak ortasına bir resim sergisi açmışsınız. Resimlerde gördüğümüz kadarıyla geçmişi bugüne taşıyorsunuz. Geçmişteki Belediye Başkanlarının vermiş fakat tutmamış olduğu sözleri burada sergiliyorsunuz. Öncelikle bu sergiyi neden açtınız?

F. Şit: Efendim burada yapılan yolsuzlukları, yerine getirilmeyen sözlerin peşine düştük ve bu belgelere ulaştık. Bunları da kamuoyuna sunmak istedik. Örneğin Kâğıthane Sadabat Projesinin sonuçlanmış halini sergiledik. 18 trilyona yakın bir paranın harcandığı tahmin ediliyor. Ve bu kadar para harcanmasına rağmen bir şeye benzemeyen bu proje, akabinde Büyük şehir Belediyesi tarafından Kağıthane belediyesine devredildi. Kağıthane Belediyesi de buranın özelleştirilmesinin Kağıthane'nin yararına olacağına kara verdi. 56 dönüm ile 800 Metre kapalı alanı ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses'e verdi. Ben İbrahim Tatlıses'e gittim ve kendisiyle bir saate yakın sohbet ettim. Tatlıses'in bana söylediği şuydu: Sayın başkan ben Burayı aldım ama beni çağırdılar ve bende ihaleye girdim dedi. Burada şu gerçeği her kez bilir ki İhaleye birini çağırmak veya birilerinin katılmasını sağlamak ve o kişilere vermek ihaleye fesat karıştırmaya girer. İhale ilan ile, Internet ile, gazetelere ve televizyonla tüm kamu oyuna duyurulur. fakat bir şahıs çağırılamaz. İbrahim Tatlıses'e burası peşkeş çekildi. Altlındaki 200 dönüm arazide Kağıthane ilçe seçim müdürü Cevat Aktürk hanımefendinin beyine verildi. Bizde bunun haberini aldık. Sonra Belediye başkanına sorduk burayı neden bu hale getirdin kendisinin bize söylediği, biz buralara bakamıyoruz.

  Sonra geçen günlerde gazetelerde bir haber yayınlandı,Kamu İhale Kurulu Başkanın bizzat kendisinin açıklaması, ihalelerin büyük bir çoğunluğu usulsüzdür diye. Buradan şu çıkıyor ki kesinlikle buradaki ihaleler şeffaf değildir. Bu ihalelerde taraftar korunmuştu bu ihaleler yasal değildir.

S. Birikim: Bu sergide de gördüğümüz gibi Hasbağçe'yle çirkin bir görüntü var. BU çirkin görüntü hakkında biraz bahseder misiniz?

Fevzi Şit: Öncelikle şunu açıklamak gerekir ki Hasbahçe artık Pisbahçe haline dönüşmüş. Biz orada süs havuzlarının yanındaki bizim Bungalov dediğimiz mimarlarında farklı bir isim verdiği o güzelim yerler, e Restoran açılıyorsa artık ipin ucu kaçmış demektir. Düşünebiliyor musunuz süz bahçelerinin yanına restoran açmışlar ve bu restoranların tuvaletleri var mı? Atıklarını nereye atıyorlar? Bilinmiyor. Belediye Başkanına soruyoruz cevap vermiyor. Belediye başkanı şöyle düşünüyor: insanlar geldin gitsin, yesin içsin eğer bana oy veriyorlarsa, bana yaraları dokunuyorsa tamam çevre kirleniyormuş beni ilgilendirmez. Bu zihniyet Bir belediye Başkanına yakışmayan bir zihniyettir. Kağıthane halkı bu çirkin görüntünü hesabını soracaktır.

Diye konuşan Sayın Şit Kağıthane'nin kamuya açık alanlarının gayri nizami bir şekilde özelleştirilmesinden yakındı ve partisinin seçime hazır olduğunu. Startın verilmesini beklediklerini söyledi. Konuşmasını bitirirken bu yolsuzlukların kamunun gündemine taşınması için basından duyarlılık bekledi. 

İsmail Küpeli/Siyasal Birikim

 


yorumlayorum ekle


Yorumlar (1)
  • fazlı çaresiz / 28 Kasım 2008 23:59

    ne hizmet yapmışki

    fazlı kılıç ve ekibi geldiğinden beri kağıthane belediyesininyaptığı 45-50m2 lik parklardan başka kağıthaneye yaptığı hizmet gösterebilen varmı. ama hakkını yemeyin televizyonlara çıkmak için ve kağıthanenin boş bulduğu her yerinde bilboarlarla boy boy afişlerini astığını unutmamak bunlara harcadığı paraları yani bu hizmetleri unutmamak lazım. başkan sen ve yardımcılarına allah tövbe nasib etsin. akp nin işe yaramaz tek belediyesi sizsiniz.refah partisinin şahlanışı kağıthaneden oldu akp nin oy kaybıda tek kağıthaneden olacak galiba.======================================= ======================================= ====================================== ====================================== =================================== ==================================== ====================================== ====================================== ======================================= ======================================= ===================================== ====================================== ======================================= ======================================= ======================================= ======================================= ====================================== ====================================== ====================================== ======================================= ======================================= =======================================