Künye   |  Bize Ulaşın   |  Giriş Sayfam Yap   |  Sık Kullanılanlara Ekle
=============================================================== ============================================================== _______________________________________________________ ___________________________________________________________ ================================================================= =================================================================
0.00
0.00
0.00

AK Parti'de kopuş başladı, Mitat Çoban artık bağımsız aday!

AK Parti'de kopuş başladı, Mitat Çoban artık bağımsız aday!

30 Mart 2014 Mahalli İdareler seçimi öncesi AK Parti ve CHP’de sular durulmuyor! Mitat Çoban Bağımsız adaylığını açıklarken, "Ardahan'da belli grupların AK Parti'yi ele geçirdiğini ve kimseyi dinlemediklerini, sanki buralarda bir şeyler dönüyor,

16 Şubat 2014 23:01
font boyutu küçülsün büyüsün


AK Parti'den il Genel Meclis adaylığı beklenen ama verilmeyen Mitat Çoban'ın, Bağdaşen Köylüleri ve diğer köy Muhtarları  ve vatandaşlar tarafından Bağımsız aday olarak seçime girmesi istendi, Mitat Çoban bu teklife evet dedi.

AK Parti’de Taviddin Coşkun’un İl Genel’de liste biri almasıyla oluşan büyük tepki kopuşlarıda beraberinde getirdi ve CHP’de de yaşanan aynı sıkıntılar, Düz Ardahan olarak bilinen bölge insanını harekete geçirdi ve bu akşam Huzur otelde toplanarak Mitat Çoban'a Bağımsız adaylık teklif edildi..

Ardahan Merkeze bağlı, Dağevi (Tıbat), Çatalköprü, (Şadıvan), Yalnızçam Hasköy ve Bağdaşen (Kinzodamal) köylülerinden oluşan yaklaşık 300 kişi Ardahan’a çıkarma yaparak AK Parti ve CHP’ye tepki gösterdiler.

Kongre Caddesi üzerinde bulunan Huzur Oteli’nde bir araya gelen Düz Ardahan köylüleri, muhtarlar ve ihtiyar heyeti,  bu bölgeden aday göstermeyen AK Parti ve CHP yönetimini kınayarak bağımsız aday çıkarmak için görüş birliğine vardılar.

Burada yapılan toplantıyı yöneten Bağdaşenli işadamı Bayram Bozkurt, “bizi dikkate almayanları bizde dikkate almayacağız. Birlik ve beraberlik içinde hareket ederek bağımsız adayımızı destekleyeceğiz. Bu çıkışımız siyasi partilere ders olsun. 30 Mart’ta yapılacak seçimde bağımsız adayımızın kazanması için çalışacağız” dedi.

Ardahan’ın Yalnızçamlılardan ibaret olmadığını açıklayan Hasköy köy Muhtarı Özkan Gültekin ise,  babadan oğula geçen bu saltanata son vermek ve  yaptıkları yanlışa karşı dik durmak için ne gerekiyorsa yapacağız” diyerek sert tepki göstermesi dikkat çekti.

Dağevi Köyü Muhtarı Şemsettin Yılmaz ile Çatalköprü Köyü Muhtarı Mahmut Güler ise, 30 Mart'ta yapılacak Mahalli İdareler Seçiminde İl Genel Meclis Üyeliğine Bağımsız aday olacak Mitat Çoban'a tam destek vereceklerini, siyasi partilerde yaşanan listeleri beğenmediklerini, bu duruma tepki olarak bağımsız adayın yanında olacaklarını açıkladılar!

AK Parti’den Mitat Çoban’ın, CHP’de ise Yasin Gedikoğlu’nun aday gösterilmemesi nedeniyle burada yapılan istişare sonucunda Yasin Gedikoğlu büyük fedakarlık göstererek Mitat Çoban’ın bağımsız aday olmasını ve kendisinin de maddi manevi olarak destek vereceğini açıkladı.

Bağdaşen Köyü ve Hasköy Muhtarları da yapılan toplantıda alınan karara saygı gösterdiklerini ve sonuna kadar destekleyeceklerini açıkladılar.

Düz Ardahan’da İl Genel Meclis Üyeliğine bağımsız olarak aday gösterilen Mitat Çoban, halkın ortak kararına saygı duyduğunu ve her bireye ayrı ayrı teşekkür ettiğini söyledi.Kendisinin iyi bir akpartili olduğunu da açıklayan Çoban: “Ne yazık ki oluşturdukları çembere kimseyi almıyorlar. Bunlar burada ne götürüyorlar anlamış değilim. Halkı aptal yerine koymanın bir anlamı yok, halkımız nelerin döndüğünü, ne yapılmaya çalıştığını çok iyi biliyor. Ardahan sadece Yalnızçam köyü değildir. Yıllardır bizi basamak olarak kullanan, şaibeli işlerle tanınan bu kişilere 30 Mart’ta hesap soracağız. Bu bölgenin gelişmesi ve gerçek anlamda hizmet bulması için bundan sonra yolumuza bağımsız olarak devam edeceğiz” dedi.

Mitat Çoban’ın konuşması zaman zaman alkışlarla kesilerek, bağımsız aday olacağı için halk tarafından coşkuyla karşılandı.yorumlayorum ekle


Yorumlar


  henüz yorum yok
======================================= ======================================= ====================================== ====================================== =================================== ==================================== ====================================== ====================================== ======================================= ======================================= ===================================== ====================================== ======================================= ======================================= ======================================= ======================================= ====================================== ====================================== ====================================== ======================================= ======================================= =======================================