Künye   |  Bize Ulaşın   |  Giriş Sayfam Yap   |  Sık Kullanılanlara Ekle
=============================================================== ============================================================== _______________________________________________________ ___________________________________________________________ ================================================================= =================================================================
0.00
0.00
0.00

En Çok Okunanlar

Göleliler geçmişine sahip çıkmalı

Göleliler geçmişine sahip çıkmalı

Avcılar belediyesi Başkan vekili ve Avcılar Kent Konseyi Başkanı Mehmet Dursunoğlu, “Göle aydın, demokrat, ilerici, barış ve kardeşliği ön planda tutan, Türkiye’nin demokratik yapısına her zaman omuz vermiş ve halen aynı duygulara sahip bir il

7 Eylül 2007 20:15
font boyutu küçülsün büyüsün


Avcılar belediyesi Başkan vekili ve Avcılar Kent Konseyi Başkanı Mehmet Dursunoğlu, “Göle aydın, demokrat, ilerici, barış ve kardeşliği ön planda tutan, Türkiye’nin demokratik yapısına her zaman omuz vermiş ve halen aynı duygulara sahip bir ilçedir.  Göle Türkiye’nin aydınlık yüzüdür. Göle geçmişini unutamamalı. Göle festivallerinde ayrımcılık, particilik bulaştırılmazsa uluslararası bir festivale dönüşeceğine inancım tamdır. 

####Festivaller bölgeyi canlandırır.

Bu yıl 12.cisi yapılacak Ulusal Göle Kaşar Festivali 12 yaşına girdi. Göle Kaşar Festivali, başlamasıyla Ardahan festivaller diyarı olmuş, bu önemli projeye emek veren bütün hemşehrilerime teşekkür ederim.

###Gurbetteki gücümüzü festivale taşıyalım

Göle tarım ve hayvancılığa el verişli bir bölge, bunu ön plana çıkarılması için önemli gelecek vaad eden projeler hazırlayıp, festival komitesiyle ortak bir panel yapılıp gelen siyasiler ve yetkililere verilip geliştirip hayat geçirimlisi gerekir.

###Sulu tarımdan başka çare yok

Ardahan Göle ve çevresi sulu tarıma geçilmediği için kuraklık yüzünden hep zarar ettiler. Hele geçen yıl çok kurak olduğu için uzayan kış, samanın kilosunu 500 liraya çıkartı ve bu yüzden kâr kudurdu sermayeyi götürdü.

###Festivalde siyasi şov yapılıyor

Festivalde belediye başkanları kendi partilerin reklâmını yapınca siyaset bulaşıyor. Bu yüzden katılımcı hemşehrilerimiz ortak festival, ortak anlayışı görmeyince maddi ve manevi desteğini kesmekte.

###Ak parti çelmesi

Esenyurt belediyesi bu siyasi çelimi Esenyurt’ta bir Göleli belediye başkanını kazanmasının önüne geçebilir.

Esenyurt Belediyesi Göle’nin bir caddesini yapmak için belediyeden 600 milyar yardım ayırdılar. Bana göre bu siyasi çelimdir. Göle belki çamurdan kurtuldu. Göle’nin nüfusunun 15 mislisi gurbette yaşamakta. Bu yatırım Gurbetteki hemşehrilerimize büyük siyasi bir darbe vurdu. Bunu Ak Partililer malzeme yayıp, Esenyurt’ta her gün, her kahvede, dernek toplantısında, panellerde, seçimlerde malzeme yapılacaktır. Bu yüzden Göle’nin Esenyurt’taki yerel yönetim iddiasını çok zayıflatacaktır. Göle’nin Esenyurt’ta 23 bin seçmeni bulunmaktadır. Bu potansiyel yıllardır harekete geçirilmedi. Nedeni şuydu, Çapan’ın sürekli aday olmasıydı. Ama bu seçimlerde iyi bir örgütlenme yapılarsa, bir Göleli adayın kazanmaması mümkün değil. Ama AK Partililer Göleliler üzerindeki bu siyasi çelmesi, bir Göleli belediye başkanı olmasını engelleyebilir. Buda yüzlerce Gölelinin işsizliğine, yüzlerce Gölelilerin sorunlarına belediyede çözülmemesine neden olur.

            Bir söz var, “Bayram değil seyran değil enişte beni niye öptü” Gölelileri çok seviyordular da Sırrı Atalay’ın isminden niye rahatsız oldular. Esenyurt belediyesi Göle’ye 600 milyon neden yardım etti Yoksa AK partili belediye başkanlarının yurt genelindeki dayanışmasıdır. Bunun için hiç kimse sevgisinden saygısından bu tür yatırım yapacağın inanmıyorum.

 

 


yorumlayorum ekle


Yorumlar (3)
 • aysegul durak / 17 Temmuz 2010 16:05

  sayın baskanım sızı avcılar beledıye baskanlıgına veya esenyurt beledıye baskanlıgında gormek ıstıoruz sızın gıbı hemserılerıne deger veren bı baskan olmaz esenyurt beledıye baskan yardımcısı da hemserımız ısmını vermeyelım sız ıyı tanıyorsunuz ne yararını gorduk sayın baskan bunları bıtırelım degerlerımıze sahıp cıkıp benlıgımızı kaybetmıyelım..
 • cevat akman / 4 Ekim 2009 03:31

  sayın baskanım mehmet dursunogluna son derece katılıorum hemserılerımıze destek verelım neden mehmet dursunoglu avcılar beledıye baskanı olmasın neden esenyurtta bı hemserımız olmasın gelın hep beraber bu ınsanların basarılarında yannda olalım bırlık olalım bırlıkden dırlık dogar sayın dursunogluna tesekkurlerımı sunuyorum..Basarılarınızın devamını dılıyorum..
 • AHMET YILMAZ / 20 Mayıs 2008 14:39

  GÖLELİ

  HEMSERIMIZ OLAN MEHMET DURSUNOGLUNA SON DERECE KATILIYOR VE BASARILARININ DEVAMINI DILIYORUM GÖLEYE VE ESENYURT HALKINA BÖYLE KİŞİLERİN KAZANDIRILMASI HERKEZ ICIN EN HAYIRLI OLAN OLUR FAKAT ESENYURT TA KARS ARDAHAN TOPLULUGU VARKEN HAYATI BOYUNCA ESENYUR DA GIRMEMIS BIR SAHIS GELIP BELEDIYE BASKANI OLUYOR BU NEDIR BILIRMISINIZ CAHILLIKTIR UTANMALIYIZ======================================= ======================================= ====================================== ====================================== =================================== ==================================== ====================================== ====================================== ======================================= ======================================= ===================================== ====================================== ======================================= ======================================= ======================================= ======================================= ====================================== ====================================== ====================================== ======================================= ======================================= =======================================