Künye   |  Bize Ulaşın   |  Giriş Sayfam Yap   |  Sık Kullanılanlara Ekle
=============================================================== ============================================================== _______________________________________________________ ___________________________________________________________ ================================================================= =================================================================
0.00
0.00
0.00

Doğruyol Derneğinden Ozanlara Cevap Geldi

Doğruyol Derneğinden Ozanlara Cevap Geldi

Kars İli Arpaçay İlçesi Doğruyol Köy Kültür ve Dayanışma Derneği’nin 24 Aralık’da yaptığı gecede ozanlara yer verilmemesi yüzünden Vatan TV’de derneği eleştiren Ozan Tacettin Dursun’a Doğroyul Derneği’nden cevap geldi.

8 Şubat 2012 20:51
font boyutu küçülsün büyüsün


Kars İli Arpaçay İlçesi Doğruyol Köy Kültür ve Dayanışma Derneği’nin 24 Aralık’da yaptığı gecede ozanlara yer verilmemesi yüzünden Vatan TV’de derneği eleştiren Ozan Tacettin Dursun’a Doğroyul Derneği’nden cevap geldi.

###Dernekten gelen açıklama şöyle

İstanbul Doğruyol Köyü Derneği İstanbul’da kurulan Kars Ardahan Iğdır İl ilçe ve köy dernekleri arasında en çok örgütlü dernektir. Derneğimiz yaptığı etkinliklere 1200–1500 kişinin katılıyor olması, bizlerin birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuzu ve Köylülerimizinde Dernek yönetimine ne kadar destek verdiğinin göstergesidir.

###Doğruyol’lulara teşekkürler

Derneğimizin yaptığı geceler, toplantılar ve yayla şenliklerimizin çok kalabalık olması ve başarıyla sonuçlanmasında Doruyol’luların desteği vardır. Bu duyarlılığından ötürü bütün köylülerime teşekkür ederim. Şimdi bize verilen bu desteğe layık olmak için bizde yoğun çaba gösteriyoruz. Fakat bazı konularıda başaramıyoruz. Çünkü ozanlarımızı anlaştıramadığımız için zaman zaman haksız eleştiri alıyoruz.

###Ozanlar bizim derneğimizin kimliğidir…

Kars âşıklar otağı olduğundan dolayı köyümüzünden de 10 tane ozan çıkmıştır. Yaptığımız etkinliklerde de 3 veya 4 ozana ancak yer verebiliriz. Fazlası olarsa gece amacını aşar ve bunda biz ve köylülerimiz hoşnut olmaz bunu ozanlarımız daha iyi bilirler

Gece yapılmadan önce köyümüzün ozanlarıyla görüşüyoruz. Hapsine yer vermemizin olanaksız olduğunu, bu yüzden koro şeklinde program yaparsanız hepsine yer verme şansımız olur; teklifimize hiçbiri sıcak bakmıyor. Çünkü hepsi tek başına bir program yapmak istiyor. Bu olanaksız olunca da çaresiz kalıyoruz. İkinci konu da ozanlar sahne almak için çok yüksek paralar istiyorlar.

Bu ücret konusu ile sahne alma konusunda yaşanan sıkıntılardan dolayı hiç kimseyi küstürmemek adına hiçbir ozana sahne veremiyoruz. Ama ozanlarımız kendi aralarında anlaşmış olsalardı bu sıkıntıları yaşamayız. Bundan dolayı ozanlar tarafından zaman zaman haksız eleştir alıyoruz. Bu haksız eleştirileri tüm dernek yönetimi ve köylülerimiz gayet iyi bilmektedirler.

###Yener Yılmazoğlu, Ayıp etti

Yener Yılmazoğlu yöremizin yetiştirdiği değerli bir ozandır. Geçen hafta yaptığı Sarıtel programına konuk ettiği Tacettin Dursun’nun derneğimizi haksız yere eleştirirken, Sn Yener Yılmazoğlu’nun da destek vermesi bizi derinden üzmüştür. Bu konuda kim bilgi almak istiyorsa dernek olarak herkese hesap vermeye hazırız.. Bizim kimseyi dışlamaya hakkımız yoktur. Etkinliklerimizde sahne verdiklerimizde köyümüzün sanatçısı ve ozanıdır bunda iyi biliyoruz.

###25 Şubatta Ozanlarımız bekliyoruz

Öncelikle köyümüzün 10 ozanına bundan sesleniyoruz. Doğruyol köyü nüfusuna kayıtlı herkesin bu dernekte söz hakkı vardır. Şimdi 25 Şubatta Cumartesi Halkalı DİLAN Düğün Salonunda bir gece yapacağız.10 ozanımız kendi aralarında anlaşsınlar ve kaç ozan katılacaksa katılsın. Önce Köyümüzün ozanların sahne vermek zorundayız. Ama kendi aralarında anlaşmalarını bize bildirmeleri gerekir ki buna göre proğram yapalım. Şubat’ın 20’sine kadar cevap gelmezse, biz yönetim kurulu olarak Kars’lı, Ardahan’lı ozanları getireceğiz.

Bu konuda Ozanlardan cevap bekliyoruz. Sonra sağda solda kendi hatalarını, suçlarını derneğimizin üzerine atmasınlar. Bütün köylülerimize duyurulur.

Kars ili Arpaçay İlçesi Doğruyol Köyü Kültür ve Dayanışma Dernek Başkanı Kenan Baltacı, Başkan Yardımcısı Müslüm Çimen

İbrahim Küpeli/8İtanbul/Siyasal Birikim


yorumlayorum ekle


Yorumlar


  henüz yorum yok
======================================= ======================================= ====================================== ====================================== =================================== ==================================== ====================================== ====================================== ======================================= ======================================= ===================================== ====================================== ======================================= ======================================= ======================================= ======================================= ====================================== ====================================== ====================================== ======================================= ======================================= =======================================