Künye   |  Bize Ulaşın   |  Giriş Sayfam Yap   |  Sık Kullanılanlara Ekle
=============================================================== ============================================================== _______________________________________________________ ___________________________________________________________ ================================================================= =================================================================
0.00
0.00
0.00

En Çok Okunanlar

Serdar Özbayraktar, Romanlar Konfederasyonunu kuracağım

Serdar Özbayraktar, Romanlar Konfederasyonunu kuracağım

Roman Dernekler Federasyonu 1. olağanüstü genel kurulunu Silivri Romanlar Dernek Lokalinde gerçekleştirildi.

22 Kasım 2011 14:10
font boyutu küçülsün büyüsün


Serdar Özbayraktar, Romanlar Konfederasyonunu kuracağım

Roman Dernekler Federasyonu 1. olağanüstü genel kurulunu Silivri Romanlar Dernek Lokalinde gerçekleştirildi.

İstanbul Roman Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Semih Mataracı’nın rahatsızlığı nedeniyle istifası sunucu boş kalan yerini doldurmak için olağanüstü genel kurul yapan Roman Dernekler Federasyon’u Genel Başkanlığına seçilen Serdar Özbayraktar, “Türkiye’de 4 milyona yakın Roman vatandaşımız yaşıyor. Bir asırlık çözülmemiş sorunları var. Türkiye’de Romanların sorunlarını çözmek için Romanlar Konfederasyonunu kuracağım” dedi.

20 Kasım’da Silivri’de yapılan Romanlar Dernekler Federasyonu’nun olağanüstü genel kurulunun Divan Başkanlığını Mustafa Küpeli, Katip üyeliğini Kenan Karaçivi ve Hüseyin Marakacı yaptı .

###Romanlar kısa zamanda örgütlenmeyi başaracaktır

Olağan ve olağanüstü genel kurullar hakkında geniş bilgi veren, dernek başkanlarının sorularını yanıtlayan Ardahan Kültür Evi Dernek Başkanı Tuncer Dağ; “Romanlar kısa zamanda hızlı örgütleniyor. Türkiye’nin en güçlü sivil toplum örgütü olacaktır” dedi.

###Türkiye’nin emekçileri Romanlardır

Genel kurulda konuşma yapan Gazeteci Mustafa Küpeli, “Ülkemizde emekçi, üretici, iş deyince Romanlar akla gelir. Romanlar Bu ülkenin gerçek aydınlık yüzüdür.  Çünkü Cumhuriyetten sonra Türkiye’ye en çok maddi manevi katkı sunanlar Romanlardır. Bu ülkede zevkine barlarda tabaklar kırılıp, peçeteler yerlere serilirken Romanlar sabahın 5’in de kalkıp demir, kağıt, naylon gibi atıkları toplayıp Türkiye’nin sanayisindeki hammadde ihtiyacını gideriyorlar. Bu yüzden bu ülkenin en çalışkan, en üretken, duyarlı vatandaşlarının başında romanlar gelir. Biz gazete olarak Romanların örgütlemesinde Siyasal Birikim gazetesi olarak tam destek vereceğimizi taahhüt ediyoruz” dedi.

###Tek liste seçime gedildi

Başkan adayı olmadığından dolayı tek liste olarak seçime gedildi. Arnavutköy Romanlar Dernek Başkanı Serdar Özbayraktar Romanlar Dernekler Federasyon Genel Başkanı seçildi.

###Romanlar Konfederasyonunu kuracağım

Genel kurulda Romanlar Dernekler Federasyonu Genel Başkanı seçilen Serdar Özbayraktar; “Dernek Başkanı ve yöneticilerine teşekkür ediyorum. Biz romanlar bu ülkenin atıklarını katma değere çevirip, ülkemize destek sunarken, Devletten ve hükümetlerden bir şeyler istemedik, istemeyi de bilmedik. Bu gün Türkiye’de 4 milyon Roman yaşamaktadır. Eğitim, sağlık, konut, istihdam gibi çözülmemiş dağlar kadar sorunlarımız var. 74 Milyonluk Türkiye’de Romanların birlik ve beraberliğini tam sağlayamadığımız için çoğu surunu çözmekte zorluk çekiyoruz. Şıhları müritleri uçurur, siz destek sunduğunuz müddetçe aşılmayacak sorun yoktur. Bu sorunları hep birlikte aşacağız. Romanların üzerindeki bu olumsuz esen rüzgarları durdurup, örgütsüzlüğü tersine çevirmek için Türkiye’deki Roman Dernekler Federasyonlarını bir araya getirip Romanlar Konfederasyonu kuracağım” dedi.

###Yeni seçilen yönetim kurulu üyeleri

Serdar Özbayraktar Roman Dernekler Genel Başkanı (Arnavutköy Romanlar Dernek Başkanı) Seçilirken yönetim kuru üyeliğine;

Semih Makaracı Esenyurt Dernek Başkanı

Muhterem Gül Zeytinburnu Dernek Başkanı

Adnan Demirez Beylikdüzü Dernek Başkanı

Güney Noyan Silivri Dernek Başkan Yardımcı

Nuri Pul Çatalca Dernek Başkan yardımcı

İskender Evzi B.Çekmece Dernek Başkanı

İsmail Demirbozan Silivri Yeni Mahalle Dernek Başkanı

Zeki Çakmak Yakuplu Dernek Başkanı

Kamil Kalaycıoğlu Silivri Dernek Başkanı

Zeki Ata soylu  Malkara Dernek Başkanı

Mustafa Solak K.Çekmece Dernek Başkanı

Kenan Çalgıcı Esenyurt Dernek Başkanı seçildiler

Bilgi Almak için Başkan Serdar Özbayraktar GSM: 0538 677 97 29

Uğur Dağ/Silivri/Siyasal Birikim


yorumlayorum ekle


Yorumlar


  henüz yorum yok
======================================= ======================================= ====================================== ====================================== =================================== ==================================== ====================================== ====================================== ======================================= ======================================= ===================================== ====================================== ======================================= ======================================= ======================================= ======================================= ====================================== ====================================== ====================================== ======================================= ======================================= =======================================